Mogucnost trudnoce

antonija vrz

Ej cao,vec godinu dana ja i suprug ne koristmo zastitu,nego prekinuti odnos
Pa jeli postoji mogucnost tokon odnosa da zatrudnim,ako ne svrsi u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali nije velika. Malo je veća od teoretske a raste ako imate opetovane odnose. tj jedan za drugim.

Kikica12345

Postovani, zadnji spolni odnos sam imala u 3 mj bez kontracepcije, nakon toga sam imala menstruaciju u 4 i 5 mj normalno, a sad bi je trebala dobiti u 6 mj medutim stomak mi je nekako napuhan i boli me je lj moguce da sam trudna ili je to pred menstrualno stanje? Molim odgovorite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o pms-u.

avarg1991

Postovani
Imala sam nezasticeni spolni odnos sa ejakulacijom u rodnici,za vrijeme menstruacije,2.dan ciklusa. Medutim pijem duphastone vec 2.mj zbog izazivanja krvarenja koje je stalo na 2 mj zbog kontracepcije. Zanima me da li su velike sanse za trudnocu?
Hvala

Oziens96

Dobar dan Vam zelim. Mozda cu Vam zvucati nedovoljno educirano, glupo, ali zensko sam i razumite da se plasim.

Imam 18 i po godina, i 15.4. ove godine sam izgubila nevinost. Poslednji odnos sam imala 29.4., ali taj puta je odnos bio bez kondoma. Glupo znam. I 48h nakon sam popila pilulu za dan posle i menstruaciju sam dobila 7.5., a sledecu 27.5., ali trajale su oko 3 dana svaka (sto je inace za mene neobicno jer mu traju oko 5-6 dana svaki puta) te sam napravila test za trudnocu 29.5. posle podne i 1.6. ujutro i oba puta je bio negativan, ali sam primetila da mi stomak blago kao da raste pa sam vas htela pitati, da li postoji verovatnoca da sam mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Avarg , vrlo su male.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oziens ne radi se o trudnoći. MEnstruacije su takve zbog uzimanja pilule za dan poslije.

inatrust

Pozdrav.

Mojoj djevojci menstruacija kasni 3 dana a kaze da jos nista ne osjeca...teoretski njezini plodni dani su trebali biti od 19-25.5 a odnos smo imali 28.5 iako je bio bez zastite s tim da sam ja ejakulirao van. No medutim imala je dosta stresa zbog ispita na fakultetu pa da li je to moguc uzrok kasnjenju menstruacije? Inace nema bas redoviti ciklus.

Oziens96

Da li to onda znaci da je normalno, kako da kazem, ako osjecam mucnine povremeno? Zbog te kapsule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oziens odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inatrust moguće je da joj kasni zbog stresa.

Kikica12345

Postovani, imala sam spolni odnos na pocetku 6 mj bez kontracepcije i momak je svrsio kraj kuka strah me da nesto nije skliznulo do maternice, stalno mi je trbuh napuhan a inace nije tako, a imala sam normalno menstruaciju iza tog spolnog odnosa u 6 mj i opet u 7 trajanje po 6,7 dana, i ubrzo bi opet trebala dobit ali muci me ovaj napuhani stomak, koliko je moguce bit trudan i imat redovnu menstruaciju vec 2 mj, nadam se da je to samo strah da sam to umislila sebi u glavu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umislili ste si. Ne radi se o trudnoći.

Kikica12345

Bok, evo ja opet dobila sam menstruaciju opet normalnu znaci treca nakon spolnog odnosa ali meni se cini da mi je stomak sve veci i veci a nemam nikakvih simptoma trudnoce jedino taj stomak me muci, je li moze bit moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Tristana

Postovani..
Vec par dana, osjetim pritisak mokrenja i bol nakon zavrstka izbacivanja mokrace. Uzela sam piti kapsule od brusnice i mnogo tekucine, ali ne vidim neko poboljsanje. Mjesecnica kasni jedan dan ali test pokaziva negativno. Test bi ponovila za par dana ali me zanima da li mogu pocet piti eritromicin i hoce li to stetit plodu ako sam u kojem slucaju u drugom stanju..? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće štetiti ali eritromicin nije lijek za upalu mjehura. Javite se liječniku obiteljske medicine za terapiju.

Tristana

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.