mogucnost trudnoce

laaurana

Postovani,
imala sam dva spolna odnosa u razmaku par sati.
Oba su bila sa prezervativom.
Imam neredovitu mjesecnicu, zadnju sam imala dan poslije mjesecnice, medutim zadnja dva dana mjesecnice sam imala samo u tragovima stoga nisam sigurna kad su mi tocno plodni dani.

Preporucate li da uzmem tabletu za dan poslije, I hoce li ona imati efekta nakon dva dana od spolnog odnosa. Mislim da je sansa mala ali sam jako zabrinuta zbog mogucnosti trudnoce

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam tableta za dan poslije prema opisanom.

Majita-22

Poštovani,

Prvu menstruaciju sam dobila sa 12. Godina.
Tokom godina su menstruacije varirale, odnosno dolazile od 28-40 dana.
Samo jednom mi menstruacija nije dolazila 72 dana nakon stanja šoka.
Unazad godinu dana ciklusi su mi postali u potpunosti neredoviti (dolazak menstruacije od 35-47 dana).
U 4. Mjesecu ove godine su mi putem ultrazvuka dijagnosticirani polucisticni jajnici. Nakon toga sam vadila spolne hormone koji su u principu pokazali "normalne rezultate". Ginekolog mi je u 7. Mj prepisao Diane 35 koje bi trebala poceti piti na prvi dan menstruacije, no moja zadnja menstruacija je dosla 18.06.2015. Trajala je uobicajeno i nije bilo nekih cudnih promjena. 20.07 sam isla na kontrolni pregled kod svog ginekologa koji je rekao da je menstruacija krenula (tada je bio 33. Dan) no ja sam imala samo smeckasti iscjedak taj dan i naredna 2 dana. Test na trudnocu sam radila prosli tjedan i bio je negativan. Prije kojih tjedan dana su mi se pojavile natecene limfe na preponama, te sam za iste dobila antibiotik koji mi nije pomogao i one su jos uvijek natecene. Danas mi je 53 dan ciklusa i menstruacije jos uvijek nema, ginekolog mi je prije nekoliko dana prepisao Duphaston za dobivanje mentruacije koristim ga vec 4 dana. O cemu bi mogla biti rijec? I postoji li sad neka veca mogucnost trudnoce s obzirom da koristim Duphaston?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oligomenoreja je odrednica pcos-a. Uzimajte duphaston 10 dana a tek nakon toga će nastupiti menstruacija.

Majita-22

Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.