mogucnost trudnoce?

anam18

Postovani,
decko i ja smo od 12.7 kad mi je zavrsila mjesecnica u tjedan dana par puta prakticirali peting preko donjeg rublja.nekad je ejakulirao u donje rublje,a nekad izvan,ili dalje od mene ili na moj trbuh.dva puta smo se nakon toga isli tusirati gdje je isto ejakulirao.ali nikada blizu vagine.mene brine jesam li mogla ostati trudna ako nikada nije bilo penetracije?je li sperma mogla nekako skliznuti do vagine ili biti prenesena prstom(iako to ne vjerujem) i time rezultirati trudnocom?na vecini mjesta na internetu sam procitala da bez penetracije nema trudnoce ali negdje sam nasla i da moze.mi nikada nismo imali pravi spolni odnos i nikad nam spolni organi nisu bili u kontaktu.ali ja se brinem radi nekih simptoma koje imam ili mozda umisljam to.naime imam zatvor i blage bolove u trbuhu,malo me bole leda,a grudi su mi osjetljive i malo natecene.mjesecnicu trebam dobit pocetkom 8 mj ali grudi me bole vec nekoliko dana.
Hvala unaprijed na odgovoru i oprostite ako su ovo glupa pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne postoji šansa trudnoće.

anam18

I jos me zanima,dakle je li moguce zatrudnjeti ako nema penetracije?Moze li se zatrudnjeti ako se slucajno prstom na vaginu nanese sperma,ili ako se ejakulira po vagini a ne unutar rodnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ciljano ide s tom namjerom da se ejakulat prstima unosi u rodnicu šansa svakako postoji.
Ako se ejakulira po stidnici, u teoriji šansa postoji ako dio ejakulata uđe u rodnicu.

anam18

Ali mislite da u mom slucaju sansa ne postoji?jer koliko se sjecam,u mom slucaju sperma je do vagine mogla doci jedino njenim ispiranjem mlazom tusa sa moga trbuha

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tim načinom neće doći do trudnoće.

anam18

Postovani doktore
2.8 sam dobila menstruaciju koja je trajala do 6.8.iako je bilo i malo krvarenja,vecinu tog vremena sam imala krvavi iscjedak,koji je bio tamno crvene boje i obilan.nikad nisam takvog iscjetka imala toliko vise od krvarenja al sam to ignorirala.medutim primjetila sam dns nakon brisanja jako malo krvi,jedva primjetne,roza boje.i odmah sam se sjetila implatacijskog krvarenja,da li bi to bilo to?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam .

anam18

Ali mozete li mi odgovoriti kako to da sam imala toliko vise krvavog iscjetka od krvarenja,a inace nemam toliko puno tijekom mentruacije? I zasto mi se par dana nakon sto je zavrsilo pojavio taj iscjedak sa ruzicastim tragom krvi?i mozete li mi molim vas odgovoriti kako tocno izgleda implantacijsko krvarenje?bila bih vam jako zahvalna kada bi mi odgovorili na ova pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne kanim se ponavljati. LP.

veronika_24

Zaboravila sam napomenuti da sam na dan odnosa primjetila mliječno bijeli iscjedak a dan kasnije malo rastezljivog iscjetka,da li je moguće da su mi ipak bili plodni dani?hvala

maxige

Postovani doktore, 12.7. imala sam posljednju menstruaciju, a 26.7. spolni odnos u kojem je doslo da skliznuca kondoma koji je ostao unutar mene. Mislimo da nije doslo do ejakulacije. 27.7. sam popila Ellaone tabletu unutar 24 sata. Menstruacija mi je inace poprilicno tocna i dolazi svakih 28 dana, eventualna odstupanja su dan prije ili poslje. Ocekivana menstruacija je trebala biti 8.8. no nije nastupila tada. Danas ujutro testirala sam prvu mokracu testom Gravignost mini i test je bio negativan. Takoder sam dns oko 13h primjetila krvarenje i poradovala se menstruaciji, no osim te prve krvi ostatak dana nema nista. Inace je menstrualna krv prvi dan vrlo crvena, a u posljednjim danima vec bude tamno smeda. Ova krv danas bila je smeda. Inace su menstruacije bolne, ni danas ne osjetim nista. Zanima me da li se stvarno radi o menstruaciji ili je moguce da je to krvarenje u ranoj trudnoci. Je li Gravignost mini test koji je pouzdan 3. dan nakon izostanka menstruacije? Postoji li mogucnost da sam ipak trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maxige ne radi se o trudnoći. Po uzetoj piluli za dan poslije menstruacija može kasniti do sedam dana.

anam18

Niste mi nikada niti odgovorili na ova pitanja..hvala svejedno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Ovdje ima svakakvih pitanja, zanimljivih na koje rado odgovaram. Vaše je krajnje glupo i pokazuje da nemate blage veze o spolnom odgoju dakle o ničemu.LP.

nathasa00

Pozdrav,
izostaje mi menstruacija 3 dana, u zadnjih 8 mj uvijek mi je dolazila 29. ili 30 dan. Imala sam odnos s dečkom u 6 mj na zadnji dan menstruacije i normalnu menstruaciju u 7mj,. No, zadnji odnos sam imala na plodne dane(po mom kalendaru), no dečko nije ejakulirao u mene, a i imali smo zaštitu svaki put. Inače imam bolne grudi par dana prije menstruacije, ovaj put skoro pa nikakvi znakovi, kada se smirim i legnem lagana bol u leđima i jajnicima (prije kada bi me uhvatili znakovi odmah bih dobila). Mislite li da je moguća trudnoća?

znatizeljni cvjetic :-)

Postovanje dr.Sakoronja,
citajuci razne forume odlucih da se i ja javim sa mojom dilemom.Naime 10.08.15 dobila sam mestruaciju koja je trebala tri dana kasnije doci( 13.08.2015).Na pocetku,tj.prvi dan samo nesto ruzicasto a drugi i treci dan samo smedji iscjedak na toaletnom papiru vidjen.Normalna menstruacija kod mene traje 3-4 dana i krvarenje je srednje obilno popraceno sa bolom u stomaku i grcenjem.Ovog puta bolovi nisu bili tako jaki trajali su 48 sati,ali bol u grudima ne prestaje.Jos uvijek imam napete i bolne grudi.Lagana glavobolja pojacan apetit i lagana mucnina bez povracanja su neki od simptoma koji se pojavljuju kod mene.Test za trudnocu (clear blue) sam jutros(13.08.15) uradila i bio je negativan.
Zelja za bebom postoji vec 5 godina,ali zbog stitne zlijezde nije funkcioniralo.Prije 5 godina imala sam jedan spontani i od tada nista.Ne znam da li sam si sve umislila ali pomislila sam da postoji mogucnost implantacijskog krvarenja.Da li je bilo prerano da uradim test?Bila bih Vam jako zahvalna Dr. Sakoronja,da mi kazete Vase misljenje.
LIJEP POZDRAV ZA VAS DOKTORE I SVE FORUMASICE
UNAPRIJED ZAHVALNA

znatizeljni cvjetic :-)

Postovanje Dr.Sakoronja,
samo da nadopunim moj komentar od maloprije,moj ciklus je inace 30-31 dan.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Savjetujem da se krenete obrađivati jer pet godina je previše da ne dođe do nove trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natasha mislim da ne ali ipak za svaki slučaj napravite test.