Mogućnost trudnoće

Ivaa.

Poštovani,
Zanima me da li sprema može prolazit kroz materijale? npr. što ukoliko je dečko ejakulirao na moje gaćice,da li to može dovesti do trudnoće,nije bilo izravnog kontakta vagine i sperme... ja osobno mislim da ne,ali čitam razne forume na netu,tako da ljudi svašta pišu...
i koliko je dugo sprema aktivna na zraku? po meni je nekoliko sekundi,i mislim da čim izađu spermiji ugibaju..više ne mogu plivati ako nisu odmah u dodiru sa vaginalnom tekućinom...
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spermiji mogu živjeti u spermi van ginekološkog sustava izvjesno vrijeme ali ne toliko kratko koliko vi spominjete.
Što se tiče prolaska kroz tkaninu mogu proći jer su vrlo malenih dimenzija. Mada sumnjam da je kod Vas došlo do ulaska spermija u rodnicu ako niste imali odnos.
Stoga mogućnost teorije možemo svesti samo na teoretsku.

Ivaa.

U redu,a koliko dugo Vi mislite da su spermiji aktivni na zraku? ja sam mislila da su oni kao ribe na suhom,da ne mogu plivati bez vaginalne tekućine...
A nismo imali klasični spolni odnos,a kažem da je malo sperme došlo s moje ruke na gaćice,i to nakon nekih 20-tak min.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite se nećete ostati trudna na taj način.

izvan sebe

Poštovani, znam da vam se često postavljaju takva pitanja ali ja sam stvarno sad izvan sebe i samo želim da mi netko odgovori. zadnju menstruaciju sam dobila 1.11, budući da mi je uglavnom točna svaki mjesec, u razmaku 2,3 dana, dopustila sam dečku da svrši u mene 23.11 i 26.11 jer sam vjerovala da ću nakasnije 1, 2,12 dobiti dane. no nisam ih dobila, danas je 10 dan kako mi kasni menstruacija i izvan sebe sam. ovaj tjedan me svaki dan boli trbuh kao da ću svaki čas dobiti, i povećale su mi se grudi kao i svaki put kad trebam dobiti. prošli tjedan sam isto imala simptome kao da ću dobiti. molim vas pomozite mi nekako, da li mi možete reći kolika je mogućnost da sam trudna????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , s obzirom da Vam menstruacija inače ne kasni i da nema većih odstupanja te da ste odnose imali 24. i 26. dan ciklusa sumnjam u trudnoću.
Pričekajte još koji dan da dođe. Svakako se nakon toga javite liječniku da se ustvrde i ostali evenualni uzroci izostanka menstruacije osim trudnoće.

maaraas

Postovani! Da li je moguće da sam ostala trudna na ovaj način; nisamo spavali, ali mi je dečko (kako se to danas kaže) prstenjačio.Je li moguće da je spremu prenjeo preko prstiju jel je bio svršio ali je obrisao ruke? Ja sam nakon toga dobila mengu i pocela uzimat kontracepcijske pilule no vrlo me strah zato što kruže razne price. Znam da je pitanje smješno al nemam baš hrabrosti pričat o tome s mamom pa bih Vas zamolila za pa savjeta i odgovora. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Nastavite uzimati kontraceptivne pilule.

maria1995

Poštovani,zanima me da li je moguće ostati trudna preko prsta,odnosno ako je dečko malo predejakulata i ejakulata imao na rukama te prstenjacio curu? Cura je imala mengu 2 dana poslije i i napravljena su dva testa na trudnoću jedan 10 dana nakon odnosa a drugi 15 i oba su negativna?je li uopće moguće ostati trudna preko ruku,dakle bez penetracije ili su to bapske price?u opisnom odnosu nije bilo dodira sp. organa.Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na taj način nećete ostati trudna.

maria1995

Možete li mi objasniti zasto je nemoguće da na taj način dođe do trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za trudnoću je potrebno da spermiju dospiju u rodnicu. Oni se tek tada u tom miljeu počinju progresivno kretati i gibati se. Dakle ostaje samo teorija.

zabrinuto2412

Može li se u plodnim danima zatrudnjeti od predejakulata ako je penis na ulazu u rodnicu, bez dublje penetracije jer djevojka nikad prije nije imala spolne odnose pa je 'uska'? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi ne znate što je predejakulat. Morate se malo educirati. Ovo što vi spominjete nije predejakulat nego sluz.
Na taj način se ne zatrudnjuje.

zabrinuto2412

Naravno da nisam dovoljno upućena,ali evo trudim se informisati što je više moguće,ali ne nailazim na dovoljno dobar materijal za ono što me zanima,puno je foruma sa svakakvim mišljenjima ljudi, stoga cijenim ono što Vi kažete. Jasno mi je da je predejakulat tekućina koja se pojavi nekoliko sekundi prije ejakulacije, ali nikako da mi se razjasni dalje šta me zanima. Ako se ejakulacija desila upravo nekoliko sekundi nakon što je penis sklonjen s ulaza u rodnicu, je li moguće da je to bio predejakulat i mogu li iz njega spermići s ulaza u rodnicu 'doplivati' do kraja..ili pojavi predejakulata zapravo mora prethoditi jedna ejakulacija? Eto to me naročito zanima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je partner ejakulirao tada se ne govori više o predejakulatu.