mogućnost trudnoće

abogoev1

Poštovani zadnja menstruacija bila mi je 14.10 slobodan odnos imali smo 11.11 da li postoji mogućnost trudnoće,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako je ciklus redovut na godišnjoj razini.

pe321

Poštovanje, dečko i ja nikada nismo imali spolni odnos. Ali jucer mi je ejakulirao po trbuhu, te je ejakulat usao u pupak, obrisali smo to sve, i iz pupka koliko smo mogli, 5 minuta nakon toga sam se otisla istusirati i dobro isprati pupak, zanima me da li se je mozda taj mali dio sperme koji je ostao u pupku nekako mogao sliti tokom ispiranja pomocu vode do vagine? Danas mi je ovulacija, pa me brine to, pretpostavljam da ne postoji opasnost od trudnoće, ali molim Vas vaš stručni odgovor da mi umirire savjest happy hvala Vam unaprijed i oprostite na smetnji! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takvo što nije moguće niti u teoriji.

pe321

Hvala doktore na odgovoru, još da Vas pitam, rekli ste da takvo sto nije moguce niti u teoriji, zanima me u slucaju da je ipak nesto sperme doslo na vanjsko podrucje stidnice i blizu vagine, da li sam iduci dan tokom masturbacije to mogla unjeti nekako, nisam prodirala prstima u vaginu, niti što, da li bi spermiji uopce mogli prezivjeti 24 sata recimo u blizini vaginalnog otvora? hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

butterfly1738

Postovanje
Zadnji odnos sam imala 15.07. , svi odnosi su nezasticeni sa prekinutim snosajem te pijem kontracepciju lindynette 20,redovno svaki dan,pokusavam uvijek u isto vrijeme.
Prije 2 dana je pocela pauza,no nemam nikakve znakove pred menstruaciju kao inace,ni bol u trbuhu,ni u grudima,bas nista. mislite li da mensrruacija nece doci,i sto ako ne dode?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. AKo i ne dođe nakon sedmodnevne pauze krenite s novim blisterom.

Hinata

Dobar dan,

S partericom sam imao spolne odnose više puta prošlog mjeseca. Ona je imala menstruaciju od 08.-12. ili 13.07. Inače joj ciklus traje 24 dana (rijetko kad kasni 1 dan). Spolne odnose smo imali 07.07. , 12.07., 22. 07. (ovaj put u bazenu), i 28.07. Dosta puta je bilo nezaštićeno, odnosno nakon što ejakuliram u kondom i sperem spolni organ nastavimo bez perzervativa. Nova mjesečnica treba da se desila jučer ili da se desi danas, nije sigurna. Kolika je mogućnost trudnoće i kad može uraditi test da bdue sigurno?
Molimo Vas za razumijevanje.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test može napraviti već sutra ujutro s prvim jutarnjim urinom.

Marina26

Poštovani,imam upit vezan uz yaz pilule. Dakle, na zadnjog tableti proslog blistera pocela sam piti klavobel bid (na kutiji ispod naziva piše amoxicillinum,acidum clavulanicum) antibitotik te ih pijem svakih 12 sati tjedan dana sto znaci da cu zavrsit pit antibitok na 7.tableti novog blistera tj ovog sad kojeg koristim.Pošto sam ovaj lijek dobila zbog infekcije grla tj doktorica je sumljava na streptokok te nisam mogla gutati takoder sam popila i lupocet 300 da bi mi se snizila temperatura (dva sata prije nego yaz taj dan) te sam koristila caj od kadulje ali nisam ga pila nego sam ga samo „muckala“ u ustima i grlu te ga pljuvala van. Takoder,na prošlom blisteru pocela sam koristiti linex lady probiotik i zavrsavam ga sada na ovom novom blisteru (jos mi je ostala jedna ili dvije kapsule) te sam tada i par dana koristila sam canesten kremu za vanjsku primjenu. Liney lady i cansesten sam na svoju ruku uzela jer mi je ginekolog bio nedostupan.Sada me zanima sljedece, pošto u uputama antibiotika piše da utječe na oralne kontraceptive molim da mi kazete do kada od završetka koristenja se trebam dodatno zastiti tj da li je ta dodatna zastita potrebna.Takoder bih naglasila da se ovaj antibitok nebi trebao piti na prazan želudac a pošto ga ja moram pit u pola 4 ujutro u to doba je malo teže to izvesti mada sam se trudila bar nešto kao cokoladicu ili kruh pojest prije nego popijem tabletu, ne znam da li Vam to išta znaći. Ostale sam lijekove takoder navela cisto da imate siru sliku svih lijekova koje sam morala koristiti proteklih dana. Molim za pomoc i odgovore vezane uz antibiotik.Hvala

Norra

Poštovanje doktore, imala prosli mjesec ne zaštićen odnos, pazili smo se u smislu da nije došlo do svršetka unutra. Poslije 2 dana sam dobila uredno i na vrijeme menustraciju. No brine me sad nisam dobila imam bolne grudi i mučninu kasni mi 1 dan. Da li je moglo doci do trudnoće? Hvala vam unaprijed.

Hinata

Partnerica je dobila menstruaciju jutros.
Da li ima kakva šansa da čak i kad dobije ipak može biti trudna?

Poštovani, imam 19 godina i prvi put sam imala odnose 1.7. , pa opet 2.7., naravno sa zastitom, krvarila sam oba puta, i cekam menstruaciju, zeljela bih znati kakva je mogucnost trudnoce, ima li je uopce, mislim da nije doslo do puknuca kondoma, pazili smo, jedino sto me brine sto sam ga zadovoljavala rukom kojom sam kasnije slucajno dirnula usnice, no mislim da je bilo vec osuseno, naravno od predejakulata, kada je poceo zavrsavati naravno odmaknula sam se tako da je ejakulat zavrsio u kondomu. imam neredovne menstruacije, pod punim sam stresom radi ovoga i problema, a nedavno sam putovala u drugi grad, pa ne znam da li kasni zbog toga.. moje menstruacije od proslih mjeseci: 28.2. , 7.4, 16.5, i 17.6 zadnja.. inace nemam mucnice i slicno, hvala puno unaprijed, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina pustite to što piše. Ne treba dodatna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hinata ako je to menstruacija onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Norra ako ovaj mjesec niste spolno aktivna, onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

anaradisic ako ste sigurni u to, onda neće doći do trudnoće.

Hinata

Da napomenem da joj menstruacija kasnila 2 dana, i nema simptome ko inače. Uvijek ima nesnosne bolove i grčeve u stomaku samo prvi dan, prvih par sati, a sad oba dana ima tup bol u donjem dijelu trbuha. Osjeća se malaksalo, ima naglu promjenu apetita od djevojke koja je stvarno mnogo i zdravo jela sad ne jede ništa doslovno po cijeli dan (3 dana), sva hrana joj smrdi i uvijek ima mučninu, te ima nagle promjene raspoloženja, nesanicu itd. Znamo da su neki od ovih simptomi PMS-a a neki trudnoće. Pošto ne može još naredna 2 dana raditi test za trudnoću, molimo Vas da nam odgovorite kolike su šanse da je trudna iako je dobila menstruaciju.

Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju.

Marina26

Postovani,zahvaljujem se na odgovoru. No,sinoc malo manje od sat vremena PRIJE popijene tablete (pri kraju prvog reda blistera sam) imala sam proljev koji se kasnije nije ponovio. Da li sam zasticena? Hvala