mogucnost trudnoce

Branka89

Postovani,

imam jedno pitanje i nedoumicu. Poslednji ciklus sam imala od 15.10. i trajao je do 19.10. Pretezno sa partnerom imam zasticene odnose, ali se desilo 2-3 puta bez, gde je on ejakulirao svakako spolja. Trenutno mi kasni 9 dana, ne osecam inace nikakve tegobe, samo poslednja 3 dana, bol u stomaku i nadutost, Juce sam popodne uradila test i pokazao je negativni rezultat.

Da li postoji mogucnost trudnoce i da li je test pouzadan i ako je radjen u popodnevnim satima?
Hvala na odgovoru
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O stalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Aannaa213

Dobar dan.Imam jedno pitanje,vec godinu dana pokusavam ostati trudna,zadnja menstruacija je bila 30.10. ali nije bila kao obicno,prva dva dana samo kapljice,a druga dva dana izljev,i jos dva dana kapljice.. Inace imam obilne menstracije i traje 5 dana.Nakon tjedan dana poceli su bolovi u donjem dijelu trbuha i jako bolne cice.Dana 13.11 napravila test i pokazao je plus.Dali je moguce,s obzirom da je bila menstruacija iako cudna?Da se ne ponadam uzalud.
Hvala vam na odgovoru.

tina5495

poštovani lijep pozdrav.

menstruacija mi dolazi svakih 28-32 dana.(17.9.pa 12.10) prošli mjesec dobila sam ju na 25 dana. no za sada je još nema. nije bilo ejakulacije u rodnicu. koji su razlozi kašnjena? dali ima potrebe raditi test na trudnoću ili da pričekam još neko vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je svakako. Napravite beta HCG iz krvi i ako je pozitivno javite se na pregled da se ustvrdi da je sve u redu s trudnoćom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Aannaa213

Poštovani hvala vam na odgovoru.
Trudnoca je potvrdena,ovaj tjedan.Doktor je rekao da je trudnoca 6+ 5,ali po ultrazvuku manja za dva tjedna.Poslao me na vadenje bete hcg,danas nalazi od bete iznose 4118.00 IU/L.Dali je to uredu??
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da bi se vidjelo da li je u redu važno je pravilno udvostručenje beta hcga svaka 2 dana.
Ili pričekajte idući UZV pregled kojim bi se trebala dokazati uzv vijabilnost ploda.