Mogućnost trudnoće?

andy andy

Poštovani,

zadnju menstruaciju dobila sam 2.4. i trajala je do 8.4., a 10.4. imala sam nezaštičeni spolni odnos, ali partner nije ejakulirao u mene. Inače mi ciklusi traju od 30 do 34 dana i prema tome je ovulacija bila oko 18.4. pa sam smatrala da nije potrebno popiti hitnu kontracepciju. Međutim, danas sam primjetila da sam počela krvariti, ali samo nekoliko kapi krvi i mislim da to nije menstruacija, a i to mi se inače znalo događati kao posljedica stresa i slično.

Moje pitanje je dali je moguće da sam ostala trudna jer sam čitala da tih par kapi krvi mogu biti prvi znaci trudnoće ili je to znak nadolazeće menstruacije?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prije bih rekao tih par kapi krvi da su odraz ovulacije. Sredinom ciklusa neki put se javlja periovulacijsko krvarenje. Ne mislim da ste trudni.

andy andy

Poštovani,

to krvarenje je postalo malo jače i nastavilo se sve do danas. Da to onda smatram menstruacijom ili da ipak napravim test na trudnoću?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću za svaki slučaj.

ArZ17

Poštovani: Željela bih vas pitati jedno pitanje koje me već mući neko vrijeme, točnije od petka. Ja i moj dečko smo stupili u intimnije odnose i nakon što je on svršio, na ruci je imao sperme koju je obrisao i zatim je nakon par minuta svoj prst gurnuo u moju vaginu. Mene brine da li postoji mogućnost da sam ostala trudna?? I da napomenem, to mi je bio 20. dan ciklusa. Molim vas, odgovorite mi koliko je to moguće jer se brinem. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da ne postoji šansa za trudnoćom.

andy andy

Poštovani,

jučer sam napravila test na trudnoću i bio je negativan. Ali danas me zabrinulo to što sam opet počela krvariti, ne prejako, ali jače nego što bi ovulacijsko krvarenje trebalo biti. Da odem na pregled ili tek sad imam ovulaciju (jer ovo je 14. dan ciklusa ako uzimam u obzir ono krvarenje otprije)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , pričekajte koji dan da vidite da li će krvarenje prestati, ako ne svakako se javite na ginekološki pregled.

h.ivy

Poštovani! Pijem pilule Diane 35. Jučer sam trebala dobiti mjesečnicu no nisam. Nakon posljednjeg odnosa imala sam čudan osjećaj, a i trećeg dana uzimanja pilula jednostavno sam zaboravila, te odlučila popiti iste pilule nakon odnosa u pojačanoj dozi, odnosno po dvije svakih 12 sati tijekom razdoblja od 72 sata. Postoji li mogućnost da sam trudna ili je moguće da mi je zbog većeg uzimanja pilula sada ciklus nešto poremećen. Test na trudnoću napravila sam jutros i bio je negativan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni ali ne znam ko Vam je preporučio ovakvo uzimanje pilula, kad se zaboravi popiti jedna pilula. To se tako ne radi , a sa time ćete napraviti sebi neuredno krvarenje.

smilealways11

pozdrav!
ovako,zadnjih 3 mjeseca dobivala sam men.uvijek 1.u mjesecu.Kada su bili plodni dani,znaci 15.4 spavali smo zajedno decko i ja,koristili smo kondom,svrsio je,i sve je bilo ok s kondomom..nakon toga,21.4 opet smo spavali zajedno,i nije koristio kondom,ali nije svrsio u mene..isto tako i dan poslije..(kako su prosli plodni dani,mislili smo da ne treba brinuti..).29.4 on je imao sudar i bas sam bila prestrasena,i nekako sam mislila da stvarno necu dobiti men.na vrijeme..ali sada kasni vec 5 dana! Ima li razloga da se brinemo?jesu li velike sanse za trudnocu?

smilealways11

i zaboravila sam reci ca vec 10 dana imam simptome pms-a,kakve i inace..bole me grudi,makar danas sve manje...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudni. Doći će Vam menstruacija uskoro. Stres u vašem slučaju to malo odgađa.

smilealways11

dosla danas happy zahvaljujem!

Poštovani,
posljednja menstruacija bila mi je 4.4., s tim da meni ciklus traje 30 do 35 dana. 3.5 imala sam odnos i pukao nam je kondom, ali 2 cm od vrha kondoma bila je mala rupica s tim da on nije ejakuirao u meni, tj. cim je poceo prekinuo je snošaj. Već taj dan ja sam imala svoje tipične simptome pred menstruaciju. Inače sam velika paničarka i sad se pitam dali je postoji mogucnost da sam trudna. Znam da su mi neplodni dani i da rupica nije bila na vrhu kondoma, i nije ejakuirao u meni..al opet se bojim.
S poštovanjem i hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni. ne brinite.

angie9

imala sam s deckom odnose bez ikakve zastite...ali je svrsavao vani, ne u mene...postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da postoji mogućnost. U predejakulatu neki puta bude dosta spermija dovoljno za trudnoću. Ako su Vam plodni dani i ne želite trudnoću savjetujem postkoitalnu kontracepciju.

ivana2402

imala sam menstruaciju 15.4 i trajala je do 20.4.
26.4 sam primjetila iscjedak koji je bio rastezljiv, spolni odnos sam imala 2 dana prije toga i dan poslije iscjedka od tad imam lagane grčeve kao kad trebam dobiti menstruaciju i grudi me bole. dali postoji mogućnost da sam trudna?? Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odnose ste imali za vrijeme plodnih dana, mada imate sve znakove nadolazeće menstruacije, izražen PMS, pa sam mišljenja da će Vam uskoro doći menstruacija.