Mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

anamarijajr52

Postovani, zadnji odnos je bio 23.9, a od pocetka osmog mjeseca pijem Lindynette 20, dobila sam dva kg i ono sto me muci je da mi se trbuh malo povecao i radila sam test na trudnoću prije 7 dana koji je bio negativan,a pregled kod ginekologa je bio 19.10 i uredan,danas sam dobila menstruaciju koja je oskudna i gotovo da je nema,a bolovi su prisutni kao i inace.Da li postoji mogucnost izvanmatericne trudnoce ili same trudnoce ili je to samo panika?Odnos nije bio s svrsavanjem u vaginu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

hata125

pozdrav doktore interesujeme imala sam odnos sa deckom 6 dan menstruacije svrsio je u mene ( da naglasim menga mi kasni po nekoliko dana) od odnosa je proslo skoro pa mjesec dana i primjetila sam na gacicam par kapi krvi malo prije mestruacije zanima me da li se radi o trudnoci ili o nekoj bolest to je bilo taj dan i ujutro trebam dobit za 6 dana po mojoj racunici hvala vam unaprijed na oogovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mala je mogućnost da je došlo do oplodnje obzirom da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana. Oskudno krvarenje nije znak bolesti nego se najčešće radi o blagoj hormonskoj neravnoteži koja ne zahtijeva nikakvu terapiju.

zabrinuta55555

Pozdrav, imam jedan problem koji me vec dulje vremena muci, naime imam redovite odnose, vec 6 mjeseci pijem Zoely kontracepcjske pilule, mjesecnice su mi redovite, svakih 28 dana dobijem mjesecnicu, uz pilule uvijek koristim i prezervativ. Mjesecnica mi kasni vec 16 dana, na moru sam dobila rozni iscjedak koji je trajao svega 5 minuta i kasnije nista. Sad me zanima da li je moguće da partner kad stavlja prezervativ moze rukom prenjeti svoju sluz na kondom i da tako ostanem u drugom stanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepciju trudnoća nije moguća i bez upotrebe kondoma. Kod žena koje uzimaju kontraceptive menstruacije su oskudnije, a ponekad mogu i izostati.

zabrinuta55555

Ma mi uvijek koristimo dodatnu zaštitu da ne bi došlo do neke bolesti a i ja se užasno bojim da ne bi ostala u drugom stanju pa je to još jedan razlog....
Hvala Vam na odgovoru.
LP!

Mima 2018

Postovanje!
Imam nezasticene spolne odnose sa partnerom zadnjih par mjeseci. Dan nakon ovulacije ejakulirao je u mene, a dva dana prije ejakulirao je izvan mene no nastavili smo s penetracijom nakon toga. Nakon ejakulacije treci dan pocelo me probadati u podrucju jajnika (vise lijevog no ponekad i desnog), a 5tidan , jucer, pocela sam osjecati neku slabost, blagu mucninu i umor.. takodjer, grudi me bole- a to nije bas cest slucaj (osim za vrijeme menstruacije, takoder rijetko).. znam da je rano , ali zanima me postoji li mogucnost da ostanem trudna, i kada bih trebala/mogla napraviiti prvi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mogućnost trudnoće svakako postoji. Za simptome je još prerano. Test je najbolje učiniti tjedan dana po izostanku menstruacije.

babylips83

Poštovani dr,
Jučer sam primijetila nakon odlaska u toalet i nakon brisanja da je iz vagine izašao gornji dio kondoma, nekih 2cm. Nismo ni znali da je pukao. Problem je što nismo sigurni ni on ni ja da li se to desilo kada je ejakulirao u mene ili van mene, jer su oba odnosa bila u istom danu. To je bilo 6. dana ciklusa. Mi mislimo da se to desilo onda kada je ejakulirao van mene (skine kondom pa ejakulira po meni) jer da je bilo drugacije primijetio bi kada ga skida da fali vrh a i ja bih osjetila da izlazi sperma iz mene. Mene brine da ako je ipak odnos bio sa ejakulacijom, kolika je šansa za trudnoćom i kada najranije mogu napraviti test ili vaditi krv za beta hcg? Ciklusi su jako redovni na svakih 27-28 dana. Molim za pomoc, jako se plasim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test možete napraviti najranije 10 ak dana nakon odnosa s prvim jutarnjim urinom. Niste naveli koji dan ciklusa je bio odnos, ali budući da imate uredne cikluse, Vama su plodni dani između 11. i 17. dana ciklusa. Ukoliko odnos nije bio u tom periodu šanse za trudnoćom su teorija.

Kime11233

Poštovani, zanima me dali je moguce ostat trudan za vrijeme neplodnih dana? Cca 2,3 dana prije ocekivane menstruacije
Hvala unaprijed happy

babylips83

Doktore, hvala na odgovoru. Navela sam da se to desilo 6. dana ciklusa, tako da pretpostavljam da su sanse male. Hvala jos jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kime11233, nije moguće da u tim danima dođe do trudnoće (naravno, samo ako su ciklusi redoviti, bez većih odstupanja).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana babylips, u tom slučaju trudnoća nije moguća.

Malaai1234

Postovani, imali smo nezasticen spolni odnos 19. Dan ciklusa (29.10.2018.) , znaci 2 dana posle plodnih dana, nije ejakulirao u mene, vec ga je izvadio i minutu se rucno zadovoljavao i tek onda ejakulirao. Odnos je bio malo grublji, pa mi je kozica vulve popucala i malo sam krvarila.
Ciklusi mi traju od 26-28 dana. Menstruaciju sam dobila 12.10.2018. Sad me zanima postoji li mogucnost trudnoce?
Lj.p

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

Malaai1234

Postovani, zahvaljujem se na odgovoru.
Zanima me jos nesto. Posto je odnos bio grublji i napukla mi je medjica, krvarenje je prestalo u roku 15 sati od odnosa. Nemam bolove unutar vagine.
Osjecam malu blagu bol u lijevom jajniku i non stop imam osjecaj nadutosti.
Je li to normalni posije odnosa? Slijedecu menstruaciju ocekujem tek za 7 dana. Imam li razloga za brigu?
Hvala jos jednom na razumjevanju.
Lj.p

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je za bilo kakve simptome eventualne trudnoće. Nadutost je povezana s probavnim sustavom. Bol u jajniku može biti zbog upale. Ukoliko bi se bol pojačavala savjetujem da se javite liječniku.

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 36
Naprijed