Mogucnost trudnoce?

Imala sam nezasticeni spolni odnos tokom neplodnih dana, bez ejakulacije.. sada mi mjesecnica kasni 7 dana iako imam pms, odnosno bol u grudima i konstanstne slabe grceve ali nikako mjesecnicu. Nemam standardne simptome trudnoce kao sto su vrtoglavica, ucestalo mokrenje,mucnina.. kolika je mogucnost trudnoce i ako upotrijebim test u popodnevnim satima,kolika bi mu bila tocnost? treci put vam pisem na istu temu jer ne znam kako sve ovdje funkcionira,ali molila bih odgovor sto prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Simptome koje ste nabrojali nisu standardni znaci trudnoće nego nespecifični i nisu karakteristični samo za trudnoću.

kk2308

Poštovani,
imao sam odnos sa djevojkom za vrijeme njezine menstruacije (došlo je do krvarenja u toku odnosa). Menstruacija joj je uranila 5 dana. Tokom odnosa pukao je kondom na gornjoj strani i moguće da je nešto i iscurilo. Zanima me trebam li se brinuti.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

TinaVale

Kada bi trebala napraviti test za trudnoca ako je odnos bio prije dva dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za 13 dana.

Poison15

Postovanje,ovako stoje stvari,naime dobila sam menzis 26.04 zavrsio mi je 02.05,dan poslje menzisa sam imala spolni odnos sa muzem i svrsio je u mene ,zatim dva dana kasnije opet je svrsio u mene,trebala sam menzis dobit po mojoj racunici 30.05 ali ja sam je dobila 24.05 (6 dana ranije) ....sada mene zanima kako je moguce da nisam trudna ako je on svrsio u mene dva puta ??ili postoji mogucnost da sam trudna iako sam dobila menzis??kada sam dobila menzis imam bolove kao i inace kada sam i prije dobivala menzis....i da radila sam test na trudnocu bio je negativan!!!hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Ne završava svaki odnos s ejakulacijom trudnoćom. Da je tako ne bi bilo steriliteta.

Littlepuff

Dragi doktore,
Moji ciklusi su redoviti s manjim odstupanjem od par dana i traju 30 ili 31 dan, a krvarenje 5 dana. Zadnju mjesecnicu sam dobila 26.8. i zavrsila je 30.8. Nezasticeni spolni odnos sam imala 3.9. dva puta. Naime, ejakulirao je izvan mene a zatim smo imali oralni seks (ja njega) i na taj nacin sam "ocistila" ostatke i poslije toga smo opet imali odnos, takodjer prekinuti. 4.9. navecer pocelo mi je krvarenje i trajalo je 1 cijeli dan nakon a zatim prestalo. Bilo je oskudnije,ali sam nosila uloske. Zanima me zasto je doslo do krvarenja? I je li trudnoca moguca? Sinoc tj. 15.9. sam ponovno imala nezasticeni i prekinuti odnos jednom. Mislim da sam osjetila ovulaciju prije nekoliko dana jer mi je jajnik bio jako osjetljiv a iscjedak poslije bijel i grudicast..i je li moguce nakon ovog puta ostati trudan? Molim vas odgovorite jer sam jako zabrinuta. Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opetovani odnosi nose rizik od trudnoće koji nije velik, no ne može se sa sigurnošću ista i isključiti.