Mogucnost trudnoce?

M1sA

Postovani doktore imam 2 pitanja za vas mozda malo deluju glupo ali izvinite, dakle, dali je moguca trudnoca ako devojka sedne na kap sperme a zatim obrise maramicom da pritom nije imala seksualni odnos niti peting, i dali je moguca trudnoca ako se devojci svrsi PO vagini ne unutra(mozda udje neki spermatozoid) da takodje nije imala seksualni odnos niti peting, neki kazu da, neki ne, ali ja sam zeleo da pitam strucno lice, ubrzo cekam vas odgovor.

-Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, oba odgovora su ne.

bubamara_5

Poštovani!
Zadnja menstruacija mi je bila 06.08. Ciklusi mi traju 28 - 29 dana, a 15.08., točnije 10. dan ciklusa sam imala ''odnos'' s dečkom. Stavljam odnos pod navodnike jer je on samo par puta penetrirao u mene bez zaštite, a nije bio ni blizu ejakulacije. Inače stvarno maksimalno pazimo kod seksualnih odnosa, uvijek koristimo zaštitu, a isto tako pazimo i da ne bude bilo kakvog kontakta njegove sperme i moje vagine. Taj put se dogodio eto, zbog znatiželje, htjeli smo probati kakav je osjećaj ''bez ičega''.
Bili su mi neplodni dani, i stvarno mislim da nije moguće da ostanem trudna, ali prije tjedan dana pa sve do sad mi se pojavljuju čudni simptomi. Mučnina me hvatala zadnjih par dana, glavobolja, vrtoglavica, često mokrim, iscjedak imam svaki dan, i ponekad me zna boliti kao da ću dobiti menstruaciju i sad imam povišenu tjelesnu temperaturu. Zbog tih simptoma stalno vrtim po glavi da li smo možda jednom zaboravili oprati ruke ili nešto (nakon što ejakulira, opere ruke i stavi prste u mene - oprostite na izrazu)... Možda sam paranoična, ali želim zatražiti stručno mišljenje i uvjeriti se u mogućnost / nemogućnost trudnoće. Molim Vas, što prije odgovorite!
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana kao prvo bili ste u plodnim danima.
Nažalost simptomi su nespecifični.
Sad ne možete ništa napraviti nego čekati menstruaciju.

bubamara_5

Pa koliko je šansa za trudnoću? S obzirom da nije ejakulirao u mene, nije bio ni blizu ejakulacije (a to isključuje predejakulat), taj i prethodni dan uopće nije ejakulirao i penetrirao samo dva puta (uopće se praktički nije ni micao) i to par sekundi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije došlo do ejakulacije onda nema ni šanse.

M1sA

Doktore, molim vas recite mi dali se moze zatrudneti ako se prenese sperma prstima u vaginu, doktorka tvrdi da je moguce takodje tvrdi da je moguce da nevina devojka zatrudni, a vi ste napisali da je to moguce samo u teoriji, molim vas odgovorite mi, srdacno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ako se sprema unese direktno u rodnicu svakako da može doći do trudnoće, također djevojka ne mora nužno imati odnos.
Vi ste postavili sasvim drugo pitanje nego sad. Dakle pogledajte što ste vi pitali pa se onda javite. Pozdrav.

Marijana111

Poštovani,
Pila sam kontracepcijske pilule 8 mjeseci, zadnju popila 1.5.2012., zadnja menstruacija mi je bila 13.8., do danas sam se stitila metodom prekinutog snošaja, jos nisam dobila menstruaciju, a ciklus mi je u zadnja 3 mjeseca(otkad ne pijem pilule) izmedju 31-37 dana. moje pitanje je-koliko jos treba da cekam menstruaciju prije nego kupim test za trudnocu? zadnji odnos mi je bio 9.9. ono sto me zabrinjava je sto ne osjecam nikakve znakove pmsa, osim nadutosti. hvala unaprijed.

anachello

Dobra večer poštovani!
Zanima me, ako mi je prošla menstruacija bila 5.8, 7.8. sam vadila hormone i imala povišen testosteron i LH, znači policistični jajnici i na ultrazvuku se jasno vidjela "ogrilca" cisti, i trajala je čak do 17.8. , a nezastićen odnos sam imala 15.8, znači 10 dan ciklusa, nadalje, u utorak 37. dan ciklusa sam radila test za trudnoću clearblue gdje se odmah pojavila samo jedna crta.
Još samo nešto, test sam napravila ujutro, ali navečer kad sam išla na wc, i bacila pogled na test , pored te debele plave linije sam vidjela jednu tanku kao nit konca plavu liniju. Da li je to možda evaporacijsla linija? Mislim da kakav god da je test, nakon 36-37 dana od prošle menge bi trebao biti točan. Inače, do 20 godine menge su mi bile u rasponu od 30 dana-3 mjeseca, sad imam 21, a zadnjih pola godine menga je dolazila svakih 20 dana? Ja sumnjam da sam uopće i plodna????
Također, danas sam napravila još jedan test gravignost, s popodnevnom mokraćom, 39 dan ciklusa, i imao je samo jednu rozu crtu. Da li postoji ikakva mogućnost da sam trudna? Simptoma baš i nema, osim što prečesto idem na wc, možda sam se prehladila, grudi su mi natečene ali ne bole, i tipična bol u donjem dijelu trbuha kao pred menzes.
Unaprijed hvala svima na odgovorima i savjetima. Oprostite što sam malo konfuzno napisala, nisam znala odakle da krenem, prenervozna sam.
Pozdrav, happy

M1sA

Izvinite doktore, vrlo ste ljubazni postavicu lepo pitanje, dakle devojka nikada nikada nije imala seksualni kontakt, nije imala penetraciju ni peting niti dodirivanje polnih organa u bilo kom smisli, znaci APSOLUTNO NEVINA- himen je na mestu, sada imam 2 pitanja, dali ona moze da zatrudni ako joj se samo sperma gurne u vaginu, znaci nikada nije imala penetraciju, peting, nevina je, i ako ja mastrubiram na prstima zatim taj prst obrisem i gurnem u vaginu da takodje devojka nevina, znaci nikada nije imala seksluani kontakt, nikakav, molim vas odgovorite, srdacan pozdarv.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana marijana, pričekajte još pet-šest da dobijete menstruaciju.
Ne vjerujem da ste trudna ako je točno to što ste napisali.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nikako se ne radi o trudnoći.
Savjetujem da krenete sa pilulama da popravite stanje jajnika.

anachello

Pričekat ću još koji dan menstruaciju. Hvala Vam puno, umirili ste me. Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jackson5

Poštovani, situacija je sljedeća. 11.08. sam imala menstruaciju, a 19.08. nezaštićen odnos, nije ejakulirao u mene. Menstruaciju sam dobila redovito 08.09., i trajala je 6 dana, do prekjučer. Jučer nije ništa bilo, međutim ono što me muči je da danas sam opet dobila neki smeđi iscjedak. To mi se nije nikad događalo da na osmi dan još curi.
I sad me strah je li moguće da je to nekakva lažna menstruacija i da sam ipak trudna? Što nikako ne bi volila. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći. Radi se o malo produženoj menstruaciji. Mislim da se ne trebate brinuti.

Marijana111

Poštovani,
moja menstruacija još uvijek nije došla. ( prije dva dana sam Vam već pisala, 13.8. je zadnja menstruacija bila, ciklus zadnja 3 mj. trajao 31-37 dana, zadnji odnos 9.9). s obziorm da sam pila kontracepcijske pilule 9 mjeseci(zadnju pilulu popila 1.5.2012.), nisam sigurna kada se trebam početi zabrinjavati oko dolaska menstruacije. ono sto me zanima je ukoliko menstruacija ne dodje sutra, kada mogu uraditi test na trudnocu da bude vjerodostojan? hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test napravite kroz par dana ako ne nastupi menstruacija.

M1sA

Poštovani doktore, molim samo doktor da odgovara na moje pitanje, ako je moguce.. pa da pocnem imam nekoliko pitanja..

1.negde na internetu sam našao da i ako je devojka dobila menstruaciju koja je trajala 5 dana, ipak je moguca trudnoca? šta vi mislite i tome?
2.Dali devojka može da zatrudni u vreme menstruacije?
3. Dali odmah po završetku nastupaju neplodni dani?

Lep pozdrav. izvinite još jednom ako vas zamaram.