Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za 12345k, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Menstruacija će doći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Brinetaaa, imali ste nezaštićene spolne odnose vrlo blizu plodnih dana. Pričekajte menstruaciju i ukoliko ne dođe učinite test na trudnoću.

medankamedo

Postovani.prije 2 godine sam rodila,od onda imam cikluse koji traju 29 dana,par puta se desilo 35 dana. Zadnji spolni odnos sam imala 18.3.zasticeni i nakon njega 2 menstruacije. 17,18 i 19.5.su trebali biti plodni dani ali sam imala samo smedi iscjedak.31.5.sam trebala dobiti menstruaciju ali nisam. Prije 2 dana sam napravila test i negativan je.s obzirom da sam u inozemstvu,nisam u mogucnosti jos cca 2 tj otici do svojeg ginekologa. Moje pitanje je dali bi izostanak menstruacije mogao biti povezan sa smedim iscjedkom za vrijeme plodnih dana?hvala

nebitno14

Poštovani imala sam spolni odnos bez zaštite par dana prije menstruacije no nije se dogodilo ništa sto bi me dovelo do zabrinutosti za trudnoću. Menstruacija mi je kasnila dva dana i trajala dva dana duže nego inače s time da se poslije nje javio tamnosmeđi iscjedak koji jos nije nestao i traje vec puna tri dana ..mozete li mi reci koji bi bio uzrok toga i postoji li mogućnost trudnoće ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za medankamedo, smeđi iscjedak u vrijeme plodnih dana je ovulacijsko krvarenje. Budući da je test na trudnoću negativan (a u vrijeme kada je rađen pokazao bi da se kojim slučajem radi o trudnoći) izostanak menstruacije je najvjerojatnije povezan s nekim drugim faktorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za nebitno14, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Prema simptomima koje navodite vjerojatno se radi o produljenom djelovanju žutog tijela (Halbanov sindrom). Može se liječiti uzimanjem gestagena (progesterona) kroz 10 dana u drugoj fazi ciklusa.

Brinetaaa123

Puno Vam hvala. I sad sam vidjela da sam krivo napisala za test.. uradila sam test 6.6.,a ne 6.5.. Međutim bol u jajnicima i grudima se pojavila nakon testa.. jeli moguće da je test mogao krivo pokazati? Jer je to ipak bilo 12 dana prije očekivane menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, testovi su najsigurniji tjedan dana po izostanku menstruacije. Većina ih može detektirati beta hcg u vrijeme očekivane menstruacije. Dvanaest dana prije menstruacije je prerano.

Brinetaaa123

Poštovani, već sam vam pisala na ovoj temi o mogućnosti trudnoće. Trebala sam menstruaciju dobiti 16.6, a dobila sam ju 18.6. Trajala mi je nepunih dva dana, i sad je više nema.. Jeli moguća trudnoća s obzirom na to da sam imala nezaštićene spolne odnose 26. i 28.05, a dečko je ejakulirao u mene? Jeli moguće da je to lažna menstruacija ili implatacijsko krvarenje?

Lanica26

Pozdrav.

Menstrualni ciklusi su mi inače 29 dana, gotovo bez iznimke. Imala sam odnos u plodnim danima. Bez zastite ali prekinut snosaj. Ovaj sam mjesec imala i candidu te sam po preporuci ginekologa uzela tri canesten vaginalete i to je proslo kroz dva dana. Jucer mi se pojavilo neko krvarenje, smedje boje. Bilo je samo prilikom jednog odlaska na wc. Zanima me moze li Candida napraviti da menstruacija urani 6 dana ili bi mogla biti i trudnoca? Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Brinetaa123, moguće je da se radilo o implantacijskom krvarenju. Ono traje 2 do 3 dana i slabije je od menstruacije, Jedini način da se to provjeri je test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lanica26. Candida nema veze s menstrualnim ciklusom. Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća. Ponekad se zbog slabe funkcije žutog tijela i nedovoljnog lučenja hormona može javiti oskudno krvarenje nekoliko dana pred menstruaciju.

03misko21

Postovani, pijem kontracepciju vec 3.mj, medutim nisam nesto najredovitija po tom pitanju. Ovulacija mi je bila 15.6., spolni odnos 17.6. U utorak, znaci 4 dan od odnosa mi se pojavila bol u donjem dijelu trbuha, i roskaasto, smede, kao krvarenje u tragovima, vise samo na papiru nakon vrsenja male nuzde. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce i da li da napravim test ? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko pijete kontracepciju nemate ovulacije pa ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko pijete neredovito (propuštanje tableta više od 12 sati) postoji mogućnost da dođe do ovulacije samo što tada ne možemo točno znati da li će i kada nastupiti.

Lena54321

Postovani, imala sam odnos sa partnerom, mnogo smo uzivali pa mi je svrsio u usta, da li postoji mogucnost trudnoce ako sam malo sperme progutala? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji.

oriflame2604

Poštovani,
Z.M sam imala od 26. do 29.05
Inače su mi ciklusi 27-30 dana.
Imam ne zaštićene spolne odnose.
M. sam trebala dobiti 22.06, ali nisam, i evo danas je već 6. dan da mi kasni.
Jutros sam radila cyclotest, i negativan je.
Simptoma nikakvih nemam, niti da sam trudna, niti da ću dobiti m.
Inače imam jako bolne mjesečnice i par dana prije nego ću dobiti me sve počne boliti, postanem živčana i razdražljiva ..
Nisam imala nikakve stresove da bi mi mogla od toga kasniti. Inače je redovna u razmaku od 2-3 dana.

Dali je moguće da je ovulacija bila kasnije, pa je rano za test?
Ili je nešto drugo u pitanju?
Hvala.

Annaw992

Molim vas pisala sam vam vec o mogucoj trudnoci..imala sam mengu 27.5..i ciklusi mi traju po 29-30 dana...naime ovaj mjesec sam trebala dobiti 25.6 ja sam prokrvarila 22.6.. inace imam vrlo bolne menstruacije i obilne prva 3 dana ( trajanje menge 4 dana uvijek) a sad 22.6 mi je bilo samo mucno cijeli dan...nije bilo ugrusaka bilaje oskudnija nego obicno..svjetlija te trajala je 3 i pol dana..radila sam test 16.6 bio je negativan imam sliku ali je nemogu staviti..te sam radila test rekli ste mi da napravim test na trudnocu 26.6 i pokazalo se vodoravna linija jake boje a okomita linija koja daje plus je bila puno puno svjetlija...e sad...me to muci ako jisu iste boje...cekala sam 10 min kako pise ( clearblue easy) .. pravu mengu nisam dobila a trebala sam prije 3 dana...radila sam test sa trakicama neki jeftini ali nije nist pokazao...ali clearblue easy je pokazao nakon 10 min + kao sto sam opisala...narucila sam se na pregled i na vadenje beta hcg sutra u 15:15..kod svog ginekologa...ali mi nije jasno zasto ove trakice jeftine( kupljene preko njuskala po 5kn za 1kom) nisu nista pokazale..i dali opce postoji trudnoca( mozda je rana ) kad ovi testovi( trakica i cleareblue prije mj dana ) nisu mista pokazali..vec samo ovaj cleare blue easy raden 26.6 kao sto ste mi preporucili...i dali je moguce da ako test stoji duze 2.3 min da slucajno dode ta okomita crtica koja radi + na testu...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Oriflame, pošto je test na trudnoću negativan, najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Uvijek postoji mogućnost kasnije ovulacije. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Preporučam ginekološki pregled, i ponavljanje testa ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih 5 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Annaw, ako je clearblue pokazao pozitivno vjerojatno se radi o trudnoći. Vađenje beta hcg-a iz krvi jedini je sigurni način da to provjerite.