Mogucnost trudnoce?

lostsomewhere98

Poštovani, zaista se ispričavam jer sigurna sam da ste primili već milijun ovakvih poruka. Ali imam problem. Naime, imam 19 godina i pred 2 mjeseca sam postala spolno aktivna. Dosad je bilo sve u redu i sa zaštitom ali...dogodilo se da smo dva ili tri puta pokušali bez zaštite ali sam zbog straha na moguću trudnoću prekinula to i možda je "to" unutra bez zaštite stajalo svega 10 sekundi. Partner nije ejakulirao niti ništa (barem mislim da nije). Ali došlo je do komplikacija. Pokupila sam nekakvu infekciju i završila na lijekovima. Odnose bez zaštite imali smo baš za vrijeme moje ovulacije na što nismo vodili računa. Menstruacija mi uvijek kasni ili mi pak urani pa nikad ne znam kad će doć. Ali sad sam u problemu jer već 2 tjedna ne dolazi a toliko dugo nikad nije kasnila. Napravila sam test za trudnoću koji je bio negativan ali mene zabrinjava činjenica što me grudi bole već dobrih 2 tjedna kao što mi i mjesečnica kasni. I na licu sam dobila prištiće dvaput kao svaki put kad bih ju trebala dobiti. Moje pitanje jest bole li me grudi zbog mogućeg dolaska mjesečnice ili zbog možebitne trudnoće? I je li test pokazao ispravno ako sam ga napravila za vrijeme infekcije koju sam pobrala? I je li čudno to što me grudi bole i prištići izbijaju, a mjesečnice nije na vidiku. Hvala Vam na odgovoruhappy

lostsomewhere98

Zaboravila sam još dodati da sam pod jakim stresom oko završetka srednje škole i upisa na fakultet. Nekoliko jutra sam čak osjetila jaku mučninu ali mislim da je to zbog panike oko završnih ispita i pritiska sa svih strana. Je li moguće i to da mi zbog stresa kasni?

Ispričavam se na predugom postu ali zbilja mi je potrebna vaša pomoć. Zahvaljujem od srcahappy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test na trudnoću negativan najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Obzirom na sve simptome koje ste naveli moguće da je došlo do hormonskog disbalansa, stoga preporučam da učinite hormonski status. Stres je na sve to mogao utjecat.

Ivydx

Imala sam prvi odnos 01.07. to je ujedno bio i posljednji dan mjesecnice. Tada smo 3x imali odnos, svaki put je imao kondom i uvijek je bio prekinuti snosaj u kombinaciji, nikada nije ejakulirao u mene. Ovog mjeseca smo jos nekoliko puta imali zasticen odnos, kondom nikada nije pukao. Mjesecnica mi kasni vec 5 dana, ciklusi su mi redovni skoro u dan (26-27 dana). Imam bolne grudi, pojacan iscjedak, stomak me nekada boli kao da cu dobiti, ali nista. Imam li razloga za brigu? Zaista sam van sebe ovih dana, jos imam i ispite pa mi je sve ovo stresno. Sta da radim? Mozda je prilikom skidanja kondoma prenio spermu na ruke pa onda za pola sata na drugi kondom? Upomoc happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom šanse za trudnoću su minimalne, gotovo nikakve. Ipak, za svaki slučaj preporučam test na trudnoću.

lostsomewhere98

Postovani. Ispričavam se na ponovnom javljanju. Ponovila sam još jednom test za trudnoću i negativan je. Ali mene grudi i dalje jako bole i primijetila sam na njima malo izražajnije žile što prije nisam vidjela. Također imam pojačan iscjedak koji dobijem prije nego dobijem mjesečnicu. I osjetim bol u jajnicima ali se ništa ne događa i tako već 12 dana. Već mi predugo ne dolazi. I hoće li test za trudnoću pokazati lažno negativan rezultat ako slučajno imam problema sa bubrezima. Više stvarno ne znam razlog kašnjenja. 2 napravljena testa, svi simptomi kao da ću je dobiti, a ne dolazi. Čak je prošlo stresno razdoblje koje sam imala pa mi stvarno nije jasno zašto kasni. I može li test biti pogrešan ako pijem lijek Novocef? Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću bi sada bio sigurno pozitivan da se radi o trudnoći. Preporučio bi da posjetite liječnika radi pregleda i terapije koja će potaknuti menstruaciju.

Zabrinuta1@2

Postovani doktore,

23.6. sam imala nezasticen odnos sa muzem te nije svesko j mene, 26.6 sam dobila menstruaciju, i nocas tj 2.7. Smo takoder imali odnos, ali je kondom u jednom trenu pukao, muz tvrdi da nakon sta je izvadio van jer ja sam bila skroz mokra po vagini, tako da mi to ima smisla...
ni 23.6, ni 2.7., nisu mi trebali biti plodni dani, pa mislim da nemam brige o trudnoci, ali zelim cuti profesionalno misljenje, iako znam da je svaki nezasticeni odnos rizican...
I da napomenem, mensturacije su redovne svaki mjesec, i traju cca 5-6 dana..

Hvala Vam unaprijed...
LP

Blackxs

Postovani,menstruacije su mi redovite,unazad 3 godine 27-30 dana. Inace uvijek koristimo zastitu,ali ovaj mjesec se dogodio nezasticen odnos. Zadnju menstruaciju sam imala 5.6.,a nezasticeni odnosi su bili 22. i 23.6. koji su,po kalendaru 18. i 19. dan ciklusa. Ejakulacija je bila izvan rodnice. Menstruaciju bi trebala dobiti kroz koji dan. Bolove u trbuhu nemam,ali su mi se pojavili pristici i zivcana sam. S obzirom da racunanje plodnih dana nije pouzdana metoda,a postoji predejakulat,zanima me postoji li u mom slucaju sansa za trudnocu? Po kalendaru to su bili neplodni dani,ali zanima me Vase misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zabrinuta, nema razloga za brigu. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Blacxs, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, ali to nije potpuno pouzdano. Ako je ejakulacija bila izvan rodnice, onda ne postoji mogućnost trudnoće.

Dogchasingcars5

Postovani doktore,
Imala sam nezasticeni spolni odnos 6.5. koji je trajao jako kratko, mozda 10 sekundi nije ejakulirao u mene, bar se nadam (ne znam da li su bili plodni dani, a prethodna je bila od 7.4 do 13.4.), a nakon toga sam dobila menstruaciju koja je trajala od 13.5. do 19.5. (Trajala je malo krace). Test sam radila 23.5. i bio je negativan. Nakon toga u junu menatruacija je bila od 17.6. do 23.6.
Mene brine to sto me vec tri dana bole grudi, a po kalendaru nije mi vreme da dobijem, bole sa strane i malo su otecene, znam da je mozda glupo, ali da li postoji mogucnost da sam trudna ili se radi o necem drugom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom trudnoća nije moguća.

Amigo123

Poštovani, noćas sam imao spolni odnos sa djevojkom. Naime, spolni odnos smo imali tri puta, prvi i drugi puta odnos je bio sa zaštitom, a treći puta odnos je bio bez zaštite, ali tek ujutro nakon spavanja, do ejakulacije nije došlo tokom odnosa, nego malo kasnije. Ona je u neplodnim danima, pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće zbog iscjedka odnosno sluzi, da nije ostalo nešto spermija, doduše, tokom odnosa sam se redovno brisao i pazio. Hvala vam unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako su bili neplodni dani i nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

anamarijajr52

Da li je moguca trudnoca ako se djevojka prije dva mjeseca zadovoljavala prstima na kojima je bilo sperme,no nakon toga je dobila dvije menstruacije koje su trajale 6 dana i sad u petak treba dobiti i trecu?

anamarijajr52

s tim da su u to vrijeme bili plodni dani

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća nije moguća.

nmegi

Zadnju menstruaciju imala sam 3.6. Ujedno i taj dan sam prestala piti kontracepcijske pilule zbog toga jer mi je to predlozio ginekolog. Ciklus mi traje 28-30 dana. 8.7. imala sam rizican spolni odnos, decko je ejakulirao unutra. Dan kasnije sam trebala dobiti mjesecnicu, no kasni mi dva dana.. postoji li mogucnost od trudnoce? Kasni li zbog prestanka uzimanja kontracepcije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Menstruacija najvjerojatnije kasni zbog prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula. Većini žena se ciklus regulira unutar dva mjeseca nakon prestanka uzimanja kontracepcije, no nekima može izostati i do godinu dana.