Mogucnost trudnoce?

lpf1977

Poštovani
Rodila sam prije 6 mj,dijete isključivo dojim.Lohije su trajale 40 dana,pauza od krvarenja 10 dana,krv 5dana,opet pauza10 pa krvarenje 12 dana.Nakon toga 2.5 mj bez krvarenja da bi 29.11 dobila mens u trajanju od 5 dana.Od tada ništa.Napravila sam test na trudnocu 6 dana nakon očekivane mens i bio je negativan (radila sam test jer sam imala odnos s prekinutim snošajem gdje uopće nije došlo do ejakulacije i jedan s kondomom kojeg je stavio dosta prije ejakul.).Jeli moguće da sam trudna,i jesu li ovakvi ciklusi normalni s obzirom na dojenje.Imam zadnje dane simptome PMS-a koji polako i prolaze.Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god dojite ciklusi neće biti redoviti. Budući da je test negativan, ne radi se o trudnoći.

anapav

Postovani doktore, posljednji spolni odnos sam imala 5.1.2018, a menstruaciju sam trebala dobiti 7.1.2018. ,medjutim ona kasni vec 8 dana pa me zanima je li rano da napravim test za trudnocu? Hvala

Yvonne995

Poštovani doktore zamolila bih odgovor na moj upit. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Yvonne, prilikom uzimanja kontracepcije postoji mogućnost da menstruacija izostane. Za svaki slučaj savjetujem da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Juks, na taj način nije moguća trudnoća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anapav, idealno vrijeme za test je sedam dana po izostanku menstruacije.

DollyLove

Hvala na prethodnom odgovoru.
Učinila sam urinokulturu i ispala je pozitivna na escherichiu coli i dobila sam nurin za to. Popila sam već lijek i čini se da je ok.
Danas mi je 30.-31. dan ciklusa i dobila sam menstruaciju (1. dan danas). Danas sam ju i trebala dobiti s obzirom da je zadnja bila 19.12. a ciklusi su mi prosječno 30 do 31 dan. Dakle zadnji odnos prije tog i dalje je bio 31.12. Krvarenje je više manje obilato, krv je jarko crvena jedino što mi se na ulošku čini malo vodenatsa.
Mogu li biti sigurna da se radi o menstruacijskom krvarenju a ne implantacijskom?

Selma90

Pozdrav.nekad mi se desi da tokom spolnog odnosa vagina bude suha,te odlucila sam da uzmem Multi Gyn liquigel..kao on pospjesuje bolje vlazenje vagine ili za koristenje tokom spolnog odnosa...interesuje me steti li navedeni gel kondomu i dali umanjuje njegovu zastitu protiv nezeljenje trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

DollyLove, sigurno se radi o normalnoj menstruaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Selma, gel ne šteti kondomu, niti umanjuje zaštitu.

Akica98

Postovani,
Imala sam odnos i decko je ejakulisao u mene,s tim sto mi je danas 2.dan menstruacije.Da naglasim da imam redovne menstruacije na29.-34.dan.Da li postoji mogucnost za trudnocom,i da li da popijem tabletu za dan posle? Da li ce stetno uticati na menstruaciju i uopste na ciklus?\S postovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nema potrebe za tabletom za dan poslije.

Tia30

Poštovani,

Rodila sam prije dva mjeseca i unazad mjesec dana imam spolne odnose sa suprugom. Prilikom svakog odnosa smo pazili, odnosno primjenjivali smo metodu prekinutog snošaja. Zadnji odnos smo imali 13.1.2017.g.
Prvu menstruaciju nakon poroda još uvijek nisam dobila, a dojila sam otprilike do sredine prosinca.
Obzirom da ne želimo novu trudnoću, pogotovo ne u tako kratkom vremenu nakon poroda, možete li mi reći postoji li mogućnost da sam ostala u drugom stanju, iako sam sigurna da suprug nije ejakulirao u mene.
Napravila sam test 9 dana nakon odnosa i bio je negativan.

Hvala na odgovoru.

S poštovanjem

Tia30

Ispričavam se, test sam napravila 7. dan nakon zadnjeg odnosa i to cyclotest koji je navodno najpouzdaniji za rano otkrivanje trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Nakon poroda, prva se menstruacija obično pojavljuje nakon šest do osam tjedana, u slučaju da žena ne doji. Kod žena koje doje nemoguće je procijeniti kada će se menstruacija pojaviti.

Kemicarka123

Poštovani,
Možda će Vam moje pitanje biti smiješno, ali moram se uvjetiti da ne postoji mogućnost trudnoce. Naime imam neredovite cikluse. Spolne odnose sa dečkom imala sam 21., 22., 23.12. koji su mi po izračunu bili plodni dani, spolni odnos je bio sa kondomom i nije ejakulirao u rodnicu. Nakon toga se otusirao i poslije toga smo imali odnos ali bez kondoma (trajao je svega par sekundi i nije doslo do ejakulacije). Odnose smo nakon toga imali os par puta(zasticeno). Menstruaciju sam dobila 5.1.2018. i trajala je do 10.1. krvarenje je bilo normalno. Danas mi se javila bol u stomaku i slabost. Moje pitanje je da li postoji mogucnost trudnoce iako sam nakon zadnje odnosa dobila normalnu menstruaciju? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je nakon odnosa nastupila menstruacija ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

lithium

Postovani,
Imam 22 godine i neredovite cikluse. Zadnja 3 ciklusa su bila kako slijedi: 15.-20.10.; 23.-27.11.; 14.-19.01. (12.mjesec je preskocilo, moguce zbog stresa u tom periodu).
E sada, s obzirom na situaciju nisam u mogucnosti da pouzdano izracunam plodne dane. Po nekoj racunici, ovaj mjesec su od 28.-03., a s obzirom da sam imala odnose s deckom 29., 30. i 02., odmah nakon odnosa 02. popila sam tabletu EllaOne.
Nisam sigurna da li je doslo do ovulacije. Nemam znacajnije nuspojave, nesanica dva protekla dana (moguc stres), blaga mucnina i nelagoda u stomaku.
Mnogo se brinem da li je EllaOne djelovala. Potrebno je naglasiti da imamo nezasticene odnose, ali da nije doslo do ejakulacije, mada znam da se moze desiti da ostane u spolovilu nesto nakon prvog puta, s obzirom da ih imamo vise puta tokom veceri.
Sta mislite kada mogu ocekivati mjesecnicu i da li je uopce mogu ocekivati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom teško je reći kada možete očekivati mjesečnicu budući da su neredovite. Isto tako, teško da je moglo doći do trudnoće. Statistički od 100 žena koje su uzele EllaOne 2 će zatrudnijeti. Savjetujem da učinite hormonsku obradu.