Mogucnost trudnoce?

Akica98

Postovani,
Prosla mentruacija je bila 16.januara,26.sam imala rizican odnos i 27.sam popila Ecapell tabletu,ujutro.Inace dobijam na 29,30.dana.Danas mi je 28. Dan,imam osjecaj kao da cu da dobijem,grudi su pre 5dana pocele da me bole,kao i stalno pre mentruacije,razdrazljiva sam previse,i danas sam imala odnos i momak je ejakulirao u mene sa kondomom,ali kada je izvadio shvatili smo da je pukao i da je dosta iscurilo.Sada me zanima da li ima potrebe da pijem ponovo Escapell tabletu i kada bi mogla da ocekujem mentruaciju.
S postovanjem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za novom tabletom, sada ste sigurno u neplodnim danima. Moguće da menstruacija kasni zbog tablete. Ukoliko ne nastupi za dva do tri dana učinite test na trudnoću.

1234567891@

Postovani,
Moja cura imala je zadnji put mengu 19.01..trajala joj je do 24
Spolni odnis imali smo 25.01 ali nismo koristili zastitu i nisam ejakulirao u nju.Zadnji ciklus bio joj je 37 dana.
Prosli tjedan osjetio se jako neugodan miris dole kao trulez.
I nakon toga osjeca se umorno,ima podocnjake,nekad ju glava boli,imala je temeraturu i prehladila se.
Sad zanima me jel moguce da je trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana tako da nije u pitanju trudnoća. No, prema svemu navedenom savjetujem da se javi liječniku jer se vjerojatno radi o infekciji.

Minky78

Poštovani
Imam 39 godina i nimam rađala. Ciklus mi je redovan na 24 dana sa dan dva odstupanja. Zadnju menstruaciju sam imala 22.1. Sada mi kasni već šesti dan. Radila sam test 28. Dan ciklusa tj 4 dan kašnjenja i bio je negativan. Imala sam bolne grudi i lagane menstrualne grčeve međutim sada je sve prestalo. Je li moguće da sam test radila prerano? Ili je neki drugi razlog izostanka?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve ovisi kada je došlo do oplodnje. Moguće da je test učinjen prerano. Savjetujem da izvadite beta HCG-a iz krvi, što je 100% sigurna metoda u dijagnosticiranju trudnoće.

Bokasar

Postovani, zamolila bih vas za pomoc. Imala sam odnose 28.12.2017. i 4.1.2018. sa kondomom i nije ejakulirao u mene. Nakon toga menstruaciju sam dobila 11.1. i trajala je do 15.1. Nakon menstruacije nisam imala odnose. Sada sam trebala da dobijem 8.2. ali jos uvek nisam (kasni mi 8 dana). Da li postoji sansa za trudnocu?
Hvala unapred na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Mamadjevojčice

Poštovani,
Posljednju mestruaciju sam imala 29.3 a rizične odnose 7.3 i 13.3,a ciklus mi traje inače 28 dana točno, a zadnje dvije menstruacije dođu malo ranije. Ako sam ja dobro izračunala, rizične odnose sam imala u plodnim danima. Nakon par dana od zadnjeg rizičnog odnosa osjećam iste simptome kao da ću svaki čas dobiti, znači bolne grudi, valovi vrućine, jaku nelagodu u trbuhu a menstruaciju trebam dobiti za 9 dana. Po Vama, s obzirom na datume koje sam vam rekla, postoji li šansa za trudnoćom? Unaprijed hvala
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima ne mogu odrediti plodne dane. Vjerojatno ste pogriješili što se datuma tiče.

Mamadjevojčice

Pardon, krivo sam napisala, preskočila sam mjesec, sad vidim

Mamadjevojčice

Pardon, preskočila sam mjesec, sad tek vidim

Ivo Balenović, dr. med.

U 28 dnevnom ciklusu ovulacija nastupa 14. dana i to je najplodniji dan. U plodne dane se računaju 3 dana prije i 3 dana poslije ovulacije, dakle period od 11. do 17. dana ciklusa, (računajući od prvog dana menstrualnog krvarenja) spada u plodne dane.

Mamadjevojčice

Poštovani doktore,
Pokušavam Vam poslati normalnu poruku ali stranica izgleda ima nekih tehničkih problema, i ne želi mi cijeli odgovor poslati normalno. Dakle, menstruacija mi je bila 29.1 a odnosi 11. I 16. dana ciklusa. Po Vašem odgovoru, vidim da sam točno izračunala i da mi jesu bili plodni dani. U prvoj trudnoći nisam imala apsolutno nikakve simptome osim implantacijskog krvarenja na sam dan kad mi je i menstruacija trebala doći, tako da me ovi simptomi sad zbunjuju. Hvala Vam puno na Vašem odgovoru.
LP

amatic

Zadnja mjesecnica mi je bila 5.2. i trajala otprilike 3 dana. Ciklus inace traje oko 30dana, sto znaci da su mi plodni trebali biti 16.-22.2.
14.sam imala odnos sa prekinutim snosajem ali mislimo da je ostalo malo i u meni, pa me zanima kolika je mogucnost trudnoce u tom slucaju? nisam trebala biti u plodnim danima, ali sam dan prije dobila pristice na prsima i licu i lagan iscjedak, a sada imam osjecaj kao da cu dobiti mengu i osjecam laganu bol u ledima.

Ana_mrvica

Poštovani, prošle god sam pila pilule Microgynon30. U 9mj sam ih prestala i s obzurom da mi nisu bili redovni ciklusi prije pilula, nisu ni sad poslije pilula, imala sam svako 2 mj. Odnosno u 10 mjesecu.(11tog.mj nisam imala menstr) u 12tom sam dobila menstr na datum kad i u 10tom. ,u januaru nisam imala, evo sad u februaru sam dobila ciklus ali ranije nego prijašnja 2 ciklusa. Imala sam nezaštićene odnose. Ciklus mi baš ne traje dugo pa nije ni ova, međutim počela sam debljati, 3kg sam udebljala, apetit mi se otvorio, grudi kao da su malo punije i zabole me ovako češće, i kičma i stomak. Čitala sam da je moguće zatrudnijeti i imati menstr. Sad me zanima da li je kod mene mpguća trudnoča , ako jeste kad je najbolje da uradim test za trudnoću s obzirom da nemam redovnu menstr. A ova mi je evo sad prije 2dana završila. Lp

Kiki123z

Poštovani! Imam jedno pitanje vezano za mogucnost trudnoce...Cura i ja smo imali sexualni odnost sa zastitom (kondom), te nakon 1h ponovno sex i sad me zanima (posto je u pitanju sex za vrijeme OVULACIJE) dali moze ona ikako ostati u drugom stanju ako smo imali sex i ja sam skinio kondom, nakon toga nakon nekih 15 min isao mokriti, ali nisam oprao penis, nego sam samo obrisao u bokserice...Sad pri drugom sexu nakon 1h vremena ja sam dirao rukama penis te stavio drugi kondom...Sad me zanima dali je moguce da se sperma prenesese sa ruke na kondom nakon sto je proslo 1h vremena s tim da sam isao MOKRITI prije drugog sexa ?Dali uopce ima dovoljno sperme da se prenese s ruke na kondom? I dali postoji mogucnost da se ostane u drugom stanju...
Hvala Vam unaprijed na odgovor.
LP!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, amatic, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. mala je šansa za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ana_mrvvica, ako ste imali menstruaciju prije dva dana, ne postoji mogućnost trudnoće. Ako niste sigurni da li je to bila prava menstruacija možete učiniti test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Kiki123, na opisani način ne postoji nikakva mogućnost oplodnje.