Mogucnost trudnoce?

Worry627

Poštovani doktore, molila bih Vas da mi rjesite jednu nedoumicu. Dakle ovako, 27.4 bio mi je zadnji dan menstruacije, nakon toga u utorak 1.5 sam imala nezasticeni spolni odnos s deckom pri cemu on nije ejakulirao unutar mene. Odnosno izvadio ga je van te nakon toga otisao to obaviti u wc pa smatram da stoga nije moglo doci niti do predejakulacije unutar mene s obzirom da se to događa nekoliko sekundi prije ejakulacije ukoliko sam dobro informirana? Mjesecnice mi nisu bile redovite do sada (zadnje tri jesu) pa znam da se ne mogu pouzdat u neplodne dane, međutim to je bilo 4 dana nakon završetka menstruacije pa onda su to neplodni dani je li tako? Zanima me da li mislite da je potrebno uzeti pilulu za dan poslije, dok jos imam vremena ili nije potrebna zabrinutost od trudnoce? Puno Vam hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Nema potrebe za pilulom.

Mb1911

Pozdrav,zadnja mjesecnica bila mi je 30.03. Nakon toga spolni odnos imala sam 21.4. uz zastitu i do ejakulacije nije doslo,medjutim ja jos uvijek nisam dobila mjesecnicu iako je trebala doci 27.4. Po mojim izracunima. Test za trudnocu radila sam prije 3 dana i bio je negativan. Jako sam zabrinuta pa me zanima vase misljenje. Imala sam i dosta stresa u zadnje vrijeme pa je mozda i to razlog svakako zelim cuti i vase misljenje. Hvala unaprijed!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa test je gotovo 100% točan. Vjerojatno se radi o blažem hormonskom disbalansu uzrokovanom stresom.

anapav

Poštovanje doktore, imala sam odnos sa deckom zadnji dan menstruacije, te dva odnosa dvije i pol sedmice poslije. Sva tri puta ejakulirao je izvan mene, minutu-dvije nakon prestanka odnosa.Menstruaciju sam trebala dobiti danas, ali nisam. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce ili je uzrok kasnjenja neki drugi, napomenula bih takodjer da sam pod stresom posljednjih nekoliko dana i takodjer smatram da sam poremetila ishranu.Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres je najčešći uzrok poremećaja menstruacijskog ciklusa, prehrana je također važna. Prema navedenom male su šanse da je došlo do trudnoće, no ipak bi bilo dobro da učinite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Za svaki slučaj.

hana12

Postovani doktore
Mjesecnice su mi bile neredovite do prije zadnja 3 mjeseca kada su dosle 18.4 18.5 18.6 ciklusi budu od 30-35 dana
S deckom imam nezasticene spolne odnose ( ali bez ejakulacije unutar ), s tim da mi se 5.7 na moj 18. dan ciklusa pojavio svijeto smedi iscjedak koji je trajao 4 dana ( ujutro ga je bilo najvise),bila sam bas umorna tih dana.
Jutros 12.7 imam obilan vodenasti iscjedak koji mi doslovno promoci kroz gacice ali bez ikakvog mirisa, mjesecnica mi treba nastupiti za 6 dana.
Mene je sada strah moguce trudnoce i svih tih iscjedaka.
Prosle godine sam imala takav smedi iscjedak 10 dana u vrijeme ovulacije i taj mjesec mi mjesecnica nije dosla nego tek slijedeci mjesec. Ginekolog mi je govorio da radim testove na trudnocu i jesam te su svi bili negativni.

Da napomenem da sam u prethodna 3 mjeseca izgubila oko 10 kg i promijenila nacin ishrane, sad me zanima je li moguca trudnoca zbog tog smedeg iscjetka. Imam 22 godine.
Zahvaljujem happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli najvjerojatnije se radilo o ovulacijskom krvarenju.

hana12

Hvala Vam lijepo na brzom odgovoru! happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ivona444

Poštovani,

Imala sam odnos s deckom zadnji dan (6.dan) menstruacije, nismo koristili zaštitu, ali dečko nije svršio u mene i prekinili smo prije. Ovaj mjesec mi kasni 5 dana, pa me zanima da li je ipak moguća trudnoća iako nisu bili plodni dani. Inače, cklus mi traje 28-29 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da je mogućnost trudnoće samo teorija. Za svaki slučaj učinite test na trudnoću.

toretto666

Poštovani, sinoć 24.7. sam imala analni seks sa partnerom bez kondoma i došlo je do ejakulacije. Zanima me da li je prilikom brisanja sperma mogla ući u vaginalni otvor i pritom dovesti do trudnoće. Inače, ciklus mi je poprilično redovan, i zadnjih nekoliko mjeseci sam dobivala menstruaciju 25.-28. u mjesecu, ali proteklog mjeseca mi je kasnilo čak 16 dana pa sam zadnju mjesečnicu dobila 14.7. Takođe me interesuje da li sam sada, 24.7. u plodnim danima. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sada ste na samom kraju neplodnih dana. Na način koji ste naveli teško da može doći do trudnoće.

Furija11

Postovanje , ja i djevojka smo imali 2 odnosa u 7 dana , al nisam ulazio penisom nikako ni dodorivali se , prvi put sam ejakulirao na stomak potom smo obrisali i ocisti sve , drugi put za par dana ista prica samo sto sam joj po guzi svrsio ,jedan mali dio je proklizo prema dole ali sam sprijecio , potom sam uzeo ručnik i obrisao sve fino i oko vagine , uzeli vlaznu maramicu i detaljno ocisti dole sve , da li je moguca trudnoca hvala unaprijed

aastrophel

Pozdrav,
Dakle, ja i djevojka smo imali odnose 17, 23, 24, 27 i 29.6.
Nezaštićene ali bez ejakulacije.
Prošla mjesečnica je bila od 10. Do 17.6 i kasnila je 6 dana.
Ovaj put kasni evo 12. Dan danas. Uvijek je mjesecnica neuravnotezena, ali sada pije dodatno tablete za povećanje apetita. Da li je moguće da to škodi, jer ovaj mjesec smo malo zabrinuti ali mislim da razloga nema da budemo. Hvala i lp happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost da bi došlo do trudnoće.

ivs123

Postovani, posljednja menstruacija bila je 11.7. u trajanju od 5 dana, jucer 19.dana ciklusa decko i ja smo se zadovoljavali i on je u jednom trenutku spolovilom usao u rodnicu jednom i odmah izasao, ima li brige za trudnocom?

tweety789

Poštovani, ciklus mi obicno traje 28-30 dana, menstruacija mi kasni tri dana i danas sam napravila test i ispao je negativan, jel mogu biti sigurna da nisam trudna?

Alrak

Postovani doktore, zadnji spolni odnos sam imala 23.4. Inace pijem pilule ali ne uvijek na vrijeme (razlika par sati). Taj put smo imali spolni odnos 2 puta s kondomom pri cemu je svrsio ali nije se kupao nakon toga i treci put bez kondoma ali decko nije svrsio taj put. Kako ja imam panican strah od trudnoce vjerojatno sam umislila da sam trudna jer sam od tada imala menstruaciju 4 puta (nadam se da je menstruacija ako je bilo ugrusaka krvi i komadica). Uglavnom zadnja 2 mjeseca imam svakodnevne mucnine, bolove u zelucu, smanjen apetit, bolove u stomaku, nekakvo kruljenje i pulsiranje u trbuhu, glavobolje, poremecenu stolicu i trbuh mi je napuhan. Nadam se da mi mozete reci da umisljam.