mogucnost trudnoce

bbmmww

Postovani,zadnja cetri mjeseca mi menustracije nije tacna jedan mjesec dobijem 14 drugi mjesec 8 i sve tako e sad zanima me dali postoji mogucnost trudnoce imala sam nezasticeni odnos sa suprugom dva dana nakon prestanka menustracije.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To i nisu prevelike oscilacije ciklusa. To su još uvijek neplodni dani po svim izračunima, pod pretpostavkom da vam menstruacija traje 5 dana.

Malamala95

Postovani doktore
Moram vas pitat za savjet/informaciju jer nisam u mogucnosti otic kod svog ginekologa zbog faksa a do mjesecnice su izludit i sebe i decka.
Naime ,ja i decko smo imali spolni odnos.Prvo je bio zasticen spolni odnos( koristili smo kondom)a nakon tusiranja smo imali nezaaticeni spolni odnos(bez kondoma).U toku zasticenog odnosa nije doslo do ejakulacije uopce, nego tek u nezasticenom odnosu i momak je izvadio i ejakulirao je vani.
Moram napomenut da je to bio 11 dan ciklusa.A moja zadnja menstruacija je bila 26 svibnja i trajala je 4 dana kao i obicno.U aplikaciji pise da to nisu bili plodni dani.
Moji ciklusi variraju pa je prosla mensturacija dosla nakon 31 dan....a prije te je ciklus trajao 39 dana ...varira u tim okvirima.
Citala sam dosta o toj metodi prekinutog snosaja i bilo je dosta cura koje su zatrudnile iako decko /muz nije ejakulirao unutra pa me to uzasno brine .
Dali postoji ikakva mogucnost trudnoce i ima li smisla za brigu ?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće ako barem dio ejakulata nije dospio u rodnicu.

Malamala95

Hvala na odgovoru,
On kaze da je izvadio na vrijeme i da nema potrebe da se brinem(momak ima 28godina ja 23) .Sta ako postoji mala mogucnost da nije osjetio da mu curi pred svrsavanje dali i onda nema.razloga za strah?
Oprostite sta vas pilam ,nisam iskusna u ovome i tek mi je drugi spolni odnos i jos k tome sam veliki panicar a ne mogu cekat mensutruaciju da se smirim.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.