Mogućnost za trudnoću poslije abortusa

Vanessa13

Poštovani,
Posto nikad nisam bila kod ginekologa, osim sada kad sam ostala trudna, zanima me koje posljedice moze abortus ostaviti. Naime, vjerenik i ja smo zeljeli bebu i jednu noc nismo se cuvali, ja sam tad ostala trudna. U međuvremenu je došlo do nekih problema, nebitno i ja sam odlucila da abortiram. Po racunanju ginekologa, abortus mi je obavljen u 10 sedmici. (Naime oni racunaju od prvog dana zadnje menstruacije) Abortus je obavljen pomocu vakuum aspiratora. Apsolutno nisam imala nikakvih problema, međutim danas odem na kontrolu, ginekolog mi jaze da mi je ostala krv uz maternicu ili sta li vec, i da trebam nastaviti piti kapi jos 4 dana dok se to dobro ne ocisti (ukoliko se ne ocisti, kao trebali bi raditi jos jednu intervenciju) i da dođem poslije 7dana. Jako sam sad uplasena, da li ta zaostala krv mi moze praviti problem , da li moze doci do nekih komplikacija i KOLIKO JE ZAPRAVO MOGUĆNOST DA NE OSTANEM VISE TRUDNA POSLIJE PRVOG ABORTUSA. Naime rece mi i da imam zavaljenu maternicu prema dolje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Ako je zahvat napravila stručna osoba uz pravila asepse neće doći do komplikacija danas sutra i normano ćete biti trudna.