Molim savjet

LauriniaDea

Poštovanje

Molim savjet
Trudnica.
37 godina trenutno, u trenutnku začeća 36 godina
ZM 22*09*2015
Trenutno 18 tjedana trudnoće.
Prethodna trudnoća missed ab u 3/2015 u 7 tjednu

Napravila kombinirani test 12+3
Nalazi
NT = 1,01 MoM 0,65
HCG 36,15 / MoM 1,14
PAPP 2228 / MoM 0,90
Dobni rizik 1/143
Za DS 1/2487
ZA trisomiju 18 i 13 manji od 1/ 100000
Tjeme-trtica 59,9

Anomaly scan sam radila sa 17+3. Dr Kos
Evo nalaza:
BPD 3.72 (17+3)
HC 13.57 (17+0)
AC 11.63 (17+3)
FL 2.43 (17+2)
Biometrija 37-135-116-24 odgovara za 17*3 tjedana TT192gr, rast uredan, proporcije uredne. Anomaly scan po donjem obrascu uredan, malformacija se ne vidi, biljezi negativni, srce 4 komore, prikaz uredan. Pupkoviva 3 žile b.o Nalaz uredab uredan, kontrola stand anomaly scan za 4 tjedna

Moje pitanje je da li ipak ići na neki od prenatalnih testova?? Radi mojih godina. Nalazi su ok, uredni, a ja u dvojbi samo takvoj.
Molim Vaše mišljenje temeljem nalaza

Hvala
L.

Dejan Šakoronja, dr. med.

I jedan i drugi nalaz je uredan. Osobno na osnovu iznesenih nalaza ne bih. No sve trudnice nakon 35.g života bi trebale napraviti amniocentezu. Indikacija godina još stoji.
To ovisi o vama i savjetujte se sa svojim ginekologom.

LauriniaDea

Hvala na brzom odgovoru.
Vaše mišljenje: amnio ili neki od prenatalni testova? Osobno sam više za amnio jer su rekli da je pouzdanija, no jako se bojim rizika
Lp

L.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amniocenteza svakako. No to morate vi dogovororiti sa svojim ginekologom.