Molim vas pomognite...

Zabrinutax10

Nevina sam(barem trenutacno i dalje mislim da jesam), imam decka, par puta smo imali peting(trljanje spolovilima) ali znam da nista nije bilo moguce jer sam nevina. Sinoc, i preksinoc, uzeo je kondom, i polako je pokusao ulazit, do tocke gdje bi me pocelo boljeti, odmah je prestao i samo smo imali penetraciju do te mjere di me nije boljelo, znaci mozda glavic samo je bio unutra. I sad me zanima, sinoc je takodjer doslo do penetracije ali slucajnos se zaletio i zaboljelo me ali ne mislim da je probio himen jer me boljelo na trenutak i nije bilo krvi uopce. Penetracija je trajala dok nisam svrsila jer jebistodobno trljao klitoris, glavic je bio unutra vjerojatno. Dva put smo za svaki slucaj promijenili kondom tokom svega i pazili smo, ali bojim se, mogu li ostati trudna ? Kondom nije pukao, i on nije svrsio, ali u plodnim sam danima i prvi mi je put bio pa se bojim. Molim iskrene odgovore

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Zabrinutax10

Menstruacija bi mi trebala doci za 10ak dana. Grudi su mi se povecale, imam bol u ledima, sigurno je nemoguce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim na osnovu vaše situacije koju ste iznjeli.

svuji9

Imala sam peting sa deckom. On je samo dodirnuo svoj polni organ, nije pre toga svrsio niti nista, samo ga je namestio, a zatim mene rukom dirao dole, rekla bih da je ruka bila suva, on nije svrsio pre toga niti nista. Danas je 29. dan i nisam jos dobila, mada ja nemam redovne menstruacije, jedno dobijem na 26 a pre dva meseca sam cak dobila na 30. Da li je moglo nesto da se desi ili nije? Dosta razmisljam o tome i hvala Vam unapred na odgovoru.

Zabrinutax10

Poštovani, evo mene opet... Zaboravila sam mapomenuti da smo tjedan prije imali peting u kojem je bilo predejakulata ali on nije svrsio prije toga mozda tri dana a i mokrio je taj dan stalno i popili smo! Ja sam danas dobila nakon sto sam mokrila, kad sam se obrisala imala sam malo krvi. Blago crvene. Je li moguce da se ipak radi o trudnoci ili implantacijskom krvarenju??? Ili je to pocetak menstruacije koji je uranio 5 dana ??? Molim odgovor

svuji9

Izvinite zaboravila sam napomenuti da sam nevina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutax neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

svuji, ne radi se o mogućnosti trudnoće. Savjetujem vam da se educirate prije nego stupiti u odnose.

Poštovani doktore,malo sam zabrinuta pa bi zeljela da mi odgovorite...naime imam 19 godina i kroz zadnje 2 do 3 godine pocela osjecati malo jace bolove pri menstruaciji...ta jaka bol pracena s grcevima obicno se javlja odmah prvi dan,dok drugi dan nije tolko izrazena ali isto zna boljeti..ostala 3 dana bolova uopcne nema. Mene to dosta zna boliti obicno moram popiti tabletu protiv bolova i prelezati taj dan..neke menstruacije cak produ bez bolova ali vecinom mi se s menstruacijom javlja i ta bol od 2 dana.Bol se uglavnom javlja dole u trbusnoj supljini. Sada me je strah da se to ne radi o endometriozi i neplodnosti. Mozete li mi rec sto vi mislite o ovome? Koji su zapravo glavni sintomi endometrioze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o endometriozi.
Nažalost endometrioza je stanje koje često ima slabe ili nikakve simptome u ranoj fazi, previdi se i s liječenjem se započne već u poodmakloj fazi.
Simptomi su uglavnom nespecifični i na istu se posumnja kad se radi obrada neplodnog para, kod stalnih i dugotjrajnih bolova u donjem dijelu trbuha, bolova u cijelom ciklusu, kod uzv pregleda često se nađu endometriomi, guste čokoladne ciste.
Svakako savjetujem pregled i UZV za početak , ev. i marker ca 125.
Prema opisanom kod vas se samo radi o dismenoreji.

Hvala vam puno na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Srpanj

Poštovani, molim Vas pomoć... Naime, menstruacija mi kasni 5. dan... ne bi mi to bilo čudno da inače nije redovna ko švicarski sat... jutros sam napravila test na trudnoću i pozitivan je. Naručila sam se kod svoje ginekologice no tek za 29.srpanj. Molila bih Vas odgovor na dva pitanja - bolesna sam, točnije prehlađena. Da li mogu uzimati lijekove koji imaju paracetamol? Nailazim na svakakve informacije - i da i ne pa Vas molim pomoć. Takđer, redovito idem u teretanu gdje odradim 30ak minuta kardio treninga i nakon toga vježbe uglavnom sa girjom (8 i 12kg) - molila bih Vas informaciju da li se preporuča takva vrsta vježbanja i dalje, moram li na nešto paziti...?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Paracetamol možete. No podizanje tereta i intenzivno vježbanje u ranoj trudnoći nemojte. Vježbanje mora biti dozirano.