molim vas za savjet

emilijaema

svi moji dosadasnji papa nalazi su bili uredni sad mi je bio III grupa nakon biopsije CIN III i doktor zeli da odstranim matericu jer sam vec radjala drugi predlaze konizaciju molim vas savjet i koliko imam vremena dok ne predje u kancer unaprijed hvala

emilijaema

ako moze da mi odgovori dr Dejan Sokornja da li da odem jos nekom ginekologu i njegovo misljenje na moju dijagnozu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je godina, da li kanite još rađati?
Svakako je konizacija prvo rješenje u većini slučajeva.

emilijaema

38 godina ne planiram radjati samo me zanima da li neophodno odstraniti matericu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konizacija je metoda izbora za vaš problem.

emilijaema

hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Maria77

Poštovani! Imam 39 god.nisam rodila niti imala abortus nikada. Imam velikih problema sa menstruacijom. Redovna je ali jako obilna do sad doktori su to rijdšavali kontracepcijskim tabletama ali ne bi više to pila. Na ljevom jajniku imam vodene čiste nikad nisam imala upalu i papa test uvijek u redu. Sad krvarim i u plodnim danima. Menstruacije su toliko obilne sa ugrušcima da u to vrijeme ne mogu ni hodati. Molim vas za savjet. Hvala unapred,pozz!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Važno je isključiti kod obilne menstruacije patološka stanja;: miome, adenomioza, polip, i koagulacijski poremećaj. Sigurno će se nešto naći i djelovati u tom smjeru.
Ako ne kanite rađati Mirena IUD je rješenje za vas.

jakiša

imam 28 godina napravila sam papp test to je druga trudnoća. Prvo dijete sam rodila u 3 mj.2016
rezultati su:
gestacijska dob prema crl 51 mm 12+0 tj
rizici na dan vađenja krvi

Free betaHCG 111,9 mlU/ml 3,52 MoM
PAPP-A 2772mlU/l
NT 2,2 mm (CRL 51mm) 1,6 MoM

rizik za sindrom down 1:206 rizik veći od graničnog
rizik za sindrom Edwards i Patu 1 : 100000 rizik manji od graničnog
biokemijski rizik za sindrom down 1:417 rizik manji od graničnog
dobni rizik 1: 657

Danas idem na 4D uzv u polikliniku, ali jako se bojim.
Da li je moj nalaz po vašem iskustvu loš i da li se trebam pripremiti da ću morati prekinuti trudnoću

Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako savjetujem daljnju obradu; nifty ili harmony test ako ste financijski u mogućnosti odnosno amniocentezu u 18. tjednu.

jakiša

Bila sam u poliklinici Harni i tamo su mi izračunali mali rizik za trisomije Down 1:15541, a za Edvards i Patau maje od 1:20000, ali sam se zbog straha ipak naručila i na testiranje krvi na trisomije

Crvenkapica24

Dobar dan ovako s deckom sam imala odnos 12.10 na 13.10.s tim.da nam.je kondom ostao u meni a to smo skuzili kad je izvadio i svrsio po meni.ciklusi su mi svaki 26.dana mengu sam dobila15.11.2016.da li se trebam brinuti hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jakiša napravite ako ste u mogućnosti nifty ili harmony test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crvenkapica ne treate se brinuti jer ste imali menstruaciju.

Crvenkapica24

Hvala na brzom odgovoru.samo me jos zanima da li su to bili neplodni dani ja mislim da jesu 4 dana prije menstruacije.hvala ljepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu.

Crvenkapica24

Znaci 4 dana prije menstruacije su neplodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini ujednačeni, jesu. LP.

berni24

Da li se u ranoj trudnoci herpes na usni smije mazati herplexom?
Lp!