MSCT abdomena i zdjelice

Poštovani molim odgovor.Da li je ovdje potreban hitan kirurški zahvat?Trebalo bi uraditi histerektomiju.
MSCT abdomena i zdjelice učinjen je po jednofaznom protokolu.U prikazanom volumenu lijeve dojke vidljiva je cista promjera 33cm.
U prikazanom volumenu plućnih baza ne vidi se grubljih pat. promjena.
Na presjecima kroz abdomen jetra je veličinom u granicama normale,bez žarišnih patoloških promjena.
Žučnjak subhepatalno položen,bez vidljivih pat. promjena.
Gušterača primjerene veličine i pblika,bez fokalnih lezija.
Primjeren je status slezene,obje nadbubrežne žlijezde i oba bubrega.
Umjerene su deg.promjene kralješnice.
Na ulazu u malu zdjelicu paramedijalno lijevo vidljiva je ovalna,relativno oštra ocrtana ekspazivna tvorba koja je blaže inhomogenog parenhima i dimenzija je 12x7x7cm.
Ne može se jasno izdeferencirati njena granica prema nešto voluminoznijem uterusu kojeg potiskuje kontralaterarno.
Dorzalno uz uterus vidljiva je nepravilna cistična septirana tvorba,dimenzija 10x7,koja se doima povezanom sa ranijom opisanom ekspazivnom tvorbom.
Moguće je da se radi o tumorskom procesu ovarijalnog porijekla.
Limfni čvorovi abdomena i zdjelice nisu signifikantno uvećani,ne vidi se slobodne intraabdominalne tekućine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sam CT nalaz ništa ne znači bez nalaza UZV male zdjelice , tumorskih markera i sl.
Prema opisanom svakako je nužan operativan zahvat ali ne bez ostalih nalaza.