Način izvođenja abortusa

babushka

Poštovanje,

Naručena sam za zahvat idući tjedan kada će mi biti 6+3/7. Pošto liječnik koji je potvrdio trudnoću nije bio baš raspoložen za razgovor, molila bih Vas informaciju kako se u tako ranoj trudnoći zahvat izvodi, je li to manje invazivno za organizam nego u kasnijim tjednima i da li se radi kiretaža i da li bih trebala dobiti neku terapiju? Željela bih imati djecu kasnije i zato me zahvata jako strah, no nažalost nemam izbora.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izvodi se instrumentalna evakuacija i kiretaža u intravenoznoj ili lokalnoj anesteziji.
Nakon zahvata dobije se uterotonik i antibiotik.
Tehnika izvođena je za vas manje bitna jer se radi u anesteziji.