nadutost

q_scared

Poštovani,
menstruacija mi kasni tjedan dana, osjecam se napuhano kao balon...napravila sam test na trudnocu i negativan je. inace imam dosta neredovite cikluse. uslijed cega dolazi do svega toga? jel moguce zbog stresa pa se to sve odrazava i na probavu i menastrualni ciklus?
Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nadutost, pritisak u donjem trbovima, možebitni problemi s probavom rezultat su PMS-a. Većina simptoma koje imate rezultat su progesteronskog djelovanja u drugom dijelu ciklusa, dakle pred menstruaciju. Isti je odgovoran za zadržavanje vode u tijelu i nadutost.

Teodora1105

Postovani, da li moze da se koristi Espumisan pored pilula za kontracepciju Novineta? Ne umanjuju dejstvo Novineta?
Posto su mi prepisali Espumisan jer imam problema sa nadutoscu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinka na djelovanje pilula.

Ti_333

Poštovani,
ispričavam se ako nisam potrefila temu naslova, ali stavrno bi mi trebalo Vaše mišljenje i savjet. U zadnje vrijeme tj. u zadnjih mjesec dana sam skužila da sam stalno naduta, nakon svakog obroka meni se stomak napuše kao lopta. Redovito idem na zahod, polako jedem hranu, ne jedem prevelike količine hrane, trudna nisam jer sam zadnju mjesečnicu imala 13.8.(sljedeću trebam dobiti 8.9.) te imam spolne odnose sa zaštitom, ali u određenim pozama imam bolove tijekom odnosa u donjem dijelu stomaka. Ne znam što bi to moglo biti, ponekad imam bolove u leđima i u donjem dijelu stomaka. Stomak jedino bude normalan ujutro i to je to nakon obroka bude nadut. Sada me zanima što bi to moglo biti? Hvala Vam unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem kompletan ginekološki pregleda sa ultrazvukom, te pregled gastroenterologa.