nalaz hormona stitnjace

mostarka1985

Postovani,molim Vas misljenje o sljedecem nalazu hormona stitnjace. Napominjem da sam u 8tt,na kontroli je bilo sve uredu,prisutna srcana aktivnost. Receno mi je da uradim kks,urin,tsh za sljedecu kontrolu. Vadila sam hormone stitnjace u privatnom lab. sljedece vrijednosti:
TSH 1,400 mu/L (0,400-4,000)
FT3 6,94 pmol (2,3-6,29)
FT4 17,80 pmol (10,4-24,4).
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nešto vam je viši slobodni T3. Savjetujem da se s nalazima javite endokrinologu.

mostarka1985

Postovani,zahvaljujem na prethodnom odgovoru. Moze li vase misljenje o tome dali je ova povisena vrijednost FT3 zabrinjavajuca i je li za terapije. Ja do sada nisam imala problema sa stitnjacom,a trenutno sam na sluzbenom putu tako da nisam u mogucnosti se javiti odmah doktoru,tek bih mogla u ponedjeljak ili utorak.
Hvala jos jedanput.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost nije zabrinjavajuća. Nešto je malo iznad normale, moguće da je i prolazan. Uz povišene hormone štitnjače javljaju se i simptomi: ubrzan rad srca, pojačano znojenje, drhtanje ruku, umor i gubitak težine. Ipak, kad ćete biti u mogućnosti javite se endokrinologu.