Nalaz krvi u trudnoći

Teea123

Poštovani,

trudna sam 28 tjedana i već mjesec dana sam na terapiji fragmin 2500. Pretragom krvi su mi neke vrijednosti izvan intervala te bih zamolila da mi ih protumačite.
K-Leukocitit 11,7 (3,4-9,7)
Eritrociti 3,46 (3,86-5,08)
Hemoglobin 108 (119-157)
Hematokrit 0,322 (0,356-0,470)
Bazofilni granulociti 0,08 (0,00-0,06)
Neutrofilni granulociti 8,09 (2,06-6,49)
Metamijelocit 1 (0-0)
Neutrofilni nesegmentirani granulociti 4 (0-2)
Željezo 5,8 (8-30)

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte svakodnevno do kraja trudnoće želejzo. Ostalo odgovara trudnoći.

gabyca2505

Postovani, trudna sam 9 tjedana i dobila sam nalaze krvi.
AST, ALT I GGT su poviseni. Citam da su to jetreni enzimi. Dali je moguce da su poviseni a obzirom da sam dan prije vadenja krvi isla jest u mc donalds u deset navecer ( iskreno nisam se sjetila da se nesmije jesti prije vadenja)..

I jos jedna stvar vj bitnija TSH mi je 7.4 isto poviseno. Dali je to veliki problem i ako mi mozete malo poblize objasniti kako mogu biti lose te vrijednosti.

Hvala lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako niste naveli koliko su povišeni, sama činjenica da su jetreni enzimi povišeni zahtjeva pregled hepatologa. Potrebno je uraditi i testiranje na hepatitis. Budući da ste trudni 9 tjedana, povišeni enzimi sigurno nisu uzrokovani trudnoćom. Povišenje jetrenih enzima uzrokovano trudnoćom se može javiti tek u kasnijoj fazi trudnoće (iza 24. tjedna). Nalaz TSH zahtjeva pregled endokrinologa i dalju obradu štitnjače.