nalaz molekularne analize -ženska neplodnost

Iva77

Poštovani,

molim vas za tumačenje nalaza molekularne analize u sklopu pretraga sekundarne neplodnosti nakon blighted ovuma u 6. tjednu trudnoće u lipnju 2014. i biokemijske trudnoće u 5. tjednu trudnoće iz prosinca 2014.
U nalazu stoji:
normalni tip gena za faktor V
normalni tio gena za faktor II
heterozigotni tip gena (CT) za MTHFR
insercijsko-delecijski polimorfizam (4G/5G) za PAI-1
delecijski genotip (DD) za ACE.

Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U idućoj trudnoći sugeriram heparinsku profilaksu. Konzultirajte prije hematologa.

masuper

Molim mišljenje na nalaz molekularne analize koja je usljedila nakon tri neuspjela ivf postupka.

-normalni tip gena za faktor V
-heterozigotni tip gena za faktor II
-MTHFR-normalni tip gena (CC)
-(PAI-1)-insercijsko-delecijski genotip (4G/5G)
-(ACE)-insercijsko-delecijski genotip (ID)

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su nepotpuni nalazi pa ih ne mogu komentirati. Dakako da to nije uzrok neuspjelih IVF postupaka.