Nalaz spermiograma

Dadulja

Postovani..
Nalaz od suorugovog spermiograma..
Apstinencija ;3dana
Likvefakcija;normalna
Ph;7,7
St.spermatog;1,0
Leuk.(mil/ml);3,0
Nativno nadjeno 0,3mil/ml spermija pokretljivost 20%..
Molim vas da mi kazete jel postoji sansa za prirodnom trudnocnom..
Prije 3 mj.je bilo pokretljivo samo 10%. Uz terapiju tribesran tableta nalaz se malo poboljsao..
Hvala na odgovoru...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalan broj spermija je više od 20 mil. u mililitru, a pokretljivost mora biti više od 50%. Savjetujem da se javite subspecijalisti humane reprodukcije radi potpomognute oplodnje.

ivapag

Poštovani,

suprug je uradio spermiogram i nalaz je 0 za sve parametre. Apstitencija 2 dana. Liječnik ga je uputio na pretragu hormona i rekao da i nema baš puno razloga za brigu, jer je u pitanju prvi nalaz spermiograma, no ono što mene zanima jeste da li je moguća greška laboratorija? Nije mi je jasno da su svi parametri 0.

Hvala!
Iva

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je greška. Preporučam da se ponovi spermiogram.