NALAZ UVZ-a

LanaMa

Poštovani, Imam 35 godina, 1 spontani pobačaj 2011, biokemijska 2011.g., uredna trudnoća 2012, spontani u 2.mjesecu2017.g. Nikakvih gin. i drugih poznatih oboljenja nemam. Ciklusi 30 dana, ZM 21.04., ovulacija (praćena trakicama ) 20. dan ciklusa (10.05.2017.g.). Danas sam bila na gin. pregledu te mi je utvrđena trudnoća u maternici i GV cca 7mm no u njoj se ne vidi plod. Kako sam istraumatizirana ranijim situacijama "pušem i na hladno" pa me zanima jeli ovaj nalaz očekivan?Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima ovakav ultrazvučni nalaz je za očekivan. Za tjedan dana bi se trebao vidjeti plod.

LanaMa

Poštovani,

Nastavno na moj prvi upit, navodim kako sam u petak 09.06. bila na pregledu. Gin. je vidjela plod veličine 3 mm sa srčanom reakcijom. Po zm to bi bio 7 tt, no ona je navela da nalaz odgovara 6 tt.

Čini li Vam se to sve nekako premalo i može li to na kraju ipak izaci ok.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sve unutar normalnih granica. Vjerojatno je do oplodnje (ovulacije) došlo nekoliko dana kasnije.

iv17

Poštovani,

molim vas objašnjenje za nalaze ultrazvuka.
Prije 4 mjeseca nalaz je bio: UZV vag sondom lagano naglašeni PCO. A današnji nalaz je UZV vag sondom bo.
Što znači PCO?

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana PCO znači policistilčni jajnici (ovariji). Da bi se postavila dijagnoza policističnih jajnika uz ultrazvučnu sliku moraju ići i hormonalne promjene. Takve žene imaju neredovite menstruacije te problema s aknama i pojačanom dlakavošću. Pošto je drugi ultrazvuk uredan kod vas se ne radi o sindromu policističnih jajnika.