Neplodni dani

Nina21092

A da li su to stvarno neplodni dani,? Jer nakon ejakulacije smo malo radili

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bili su.

kat4e_Bubu

Zanima me dali 6 dan ciklusa spada u neplodne dane? Prvi dan menstruacije je bio 23.03. 2016, danas je bio 6 dan so smedzi iscjedak tj. ne zasciceni odnos bez ejakulacije. Ima li razloga za brigu od nezeljena trudnoca? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovisi o redovitosti ciklusa na godišnjoj razini. Ako su redoviti bez većih oscilacija onda su neplodni dani.

kat4e_Bubu

Redovni su 28-30 dana i jos curi smedzi iscjedak. Jel to menja nesto ili i dalje nema prostora za paniku? Ejakulacija nije bila, al me muci preejakulat za koi mislim da nije bio.

kat4e_Bubu

Na moj kalendar od 2015 god. mjesecnica je bila ovako: 18.01; 15.02; 18.03; 16.04; 15.05; 12.06; 11.07; 08.08; 04.09; 01.10; 30.10; 28.11; 29.12. U ovoj 2016 god. dobila sam 26.01; 22.02; 23.03. Jel to uredno i redovno? Hvala puno! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

kat4e_Bubu

Mnogo vam hvala! Vi i ovaj sajt ste VRH VRHOVA! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

kat4e_Bubu

Jos me zanima ovo i vise necu biti dosadna. Moj NKC je 27 a NDC je 31 dan, oscilacije na godisnoj rezini su unutar 10 dana i po tome moj ciklus je redovan jel sam u pravu? Ako sam u pravu onda po tome mogu racunati plodne i neplodne dane? Jel mogu da se oslonim na Knaus metoda za izracun plodnih dana? Hvala. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Ciklus vam je redovit. Knausova formula je jedna od inih. Drago mi je da ste educirati i da znate nešto više od ostalih.

kat4e_Bubu

Zahvaljujuci Vama i ovaj sajt sto dajete edukaciju mladima! Svaka Vam cast i hvala jos jednom! Srdecan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

kat4e_Bubu

Mene zanima jos nesto... Ja sam u ovulaciji (znam to po datum, po cervikalnoj sluzi koja je rastezljiva, prozirna i po bol u jajnicima) i sinoc sam primetila krvava tacka na gacicama, a kada sam se brisala po mokrenja, na papir je bilo svjetlija krv. To se desilo samo jedan put, sinoc, danas nema nicega osim cervikalnoj sluzi. Jel to normalno da se desava? Meni se to desava prvi put, pretpostavljam da je periovulacijsko krvarenje? Molim za mislenje. Hvala. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, odlika je ovulacije.

kat4e_Bubu

Povstovani, ustanovili smo da mi je ciklus redovit. Ja sam dobila na 20og ovaj mjesec stim da je bilo obilno krvarenje (koje je uvek tako) pa jos curi smedji iscjedak.Dali danas 7 dan ciklusa i sutra 8 dan ciklusa su mi neplodne dane(mislim da jesu) , a nakon tih dana od prilike 10 dan do 18 dan su plodni dani? pitam jel me zanima dal tacno racunam plodne i neplodne dane. Hvala! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu je točno. O metodi računanja pročitajte u prijašnjim postevima u kojima sam pisao o tome.

kat4e_Bubu

Hvala na odgovor. Nasla sam Vas odgovor o tome, a isto tako sam nasla i Kanusova metoda po kojoj racunam plodne i neplodne dane. Po ta metoda izlazi da plodne dane su mi od 10 do 18 dan ciklusa, ali ipak me zanima Vase misljenje dal je to tacno... Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točno je.