nepravilan rast beta hcg

jejja

Poštovani!
Rađen mi je IVF , transfer 1 blastice. 13 dana nakon transfera beta je 157, 15 dana nakon transfera beta je 217, razmak izmedju dvije bete je 44 sata. Sto moze znaciti nepravilno dupliranje tj je li moguce da je rijec o biokemijskoj trudnoci? I nisu li vrijednosti u biokemijskim trudnocama nize od 100? Ne znam znaci li ista to da imam bolove u donjem dijelu trbuha i krizima te uzimam estrofem i utrogestan. Kada bi se najranije trebala vidjeti gestacijska vrecica? Po zadnjoj menstruaciji ovo mi je 5 tjedan trudnoce. Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, beta hcg nepravilno raste i mislim da nažalost neće biti ništa od ove biokemijske trudnoće.
Beta HCG se mora udvostručiti za 31 sat, no kod vas je to nažalost ne događa. S obzirom na bolove mislim da ćete uskoro prokrvariti i da se radi o biokemijskoj trudnoći. Gestacijska vrećica mora se vidjeti intrauterino sa nalazom bete iznad 1000.

IV. DU

Poštovani,

ja sam prema pregledu trudna 6 tjedana i 2 dana....meni doktor nije rekao nikakve nalaze da vadim ?? Jel ja to mogu samoincijativno ili ??...već sam Vam pisala vezano za nalaz i smeđi iscjedak....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što bih ja napravio.

abynthe

Postovani

Zanima me da li se u slucaju uzimanja gestagena(Cerazette) terapije moze dogoditi lazan porast beta hcg u krvi,i zanima me ako nema menstruacije vec odredjenih spottinga kada je najbolje test napraviti.
Hvala Vam

abynthe

Takodjer bila bih Vam zahvalna ako bi mi odgovorili da li odredjene bolesti poput cista na jajnicima i sl,kao i neki l
lijekovi mogu izazvati porast bete u krvi,ako trudnoca nije prisutna..
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vam je beta hcg? Cerazette nemaju veze s povišenjem beta hcg.

abynthe

Postovani
Nisam otisla napraviti test iz krvi jos.Prije par dana sam napravila dva urinska testa,popodnevni Clearblue je bio negativan,ali
iduce jutro sam napravila preznancy chronolab i pokazao je neku vrlo blijedu,neobojenu jedva primjetnu crticu.
Uzimam cerazette,atoris radi povisenih lipida izadnjih
nekoliko mjeseci pijem Zoloft za kojeg ste mi prosli put odgovorili da smanjuje ucinak
kontracepcije.Ja nisam na zalost znala to i imala sam nezasticen odnos pocetkom mjeseca.Jedini
spotting kojeg sam imala bio je 26.06,prije toga vec nekoliko mjeseci nisam
imala nikakva probojna krvarenja.Ginekolog me je mjesec dana prije togapregledao. i ukratko
endometrij tanak,prisutnost antralnih folikula 12-14.Pijem redovno Cerazette ,ali.i
Zoloft i jedini
je problem sto nisam znala da smanjuje njegovu ucinkovitost.Tek kad ste mi rekli da Zoloft
smanjuje ucinak Cerazretta pocela sam se bojati da to probojno krvarenje nastalo
kao smanjeni ucinak kontracepcije i zato sam 20 dana nakon odnosa napravila te urinske testove.
Uglavnom inace imam sindrom pcos i trombofiliju,kako radi trombofilije nisam mogla piti Logest
prepisan mi je cerazette kojeg vec godinu dana ne preskacem.Imam neke simptome koje su kako pise posljedica uzimanja Cerazette.,ali imoguce trudnoce
koje se panicno bojim.Zato sam mislila izvaditi betu hcg iz krvi,ali prije sam morala znati da
li lijekovi koje uzimam i pcos moze povisiti rezultat,a s obzirom da menstruaciju nemam izuzev tog spottinga..Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se nikako ne radi o trudnoći.
Uzimate pilule i oba testa su negativna. Ne brinite. Cerazette dalje nastavite.

abynthe

Postovani

Bila sam danas u ginekologa,otklonio je mogucnost trudnoce,ultrazvucno endometrij hipoehogen,promjera 4-5mm.
Ovariji su sa po 12-15 antralnih folikula.
Nalaz u spekulima palpacijski uredan,adneksi i parametrija mekani,bezbolni....
Na nalazu je pogrijesio napisati,da sam imala tockasto krvarenje prije nekoliko dana,imala sam ga zadnji put prije vise od mjesec dana,nadam se da to ne mijenja uvid u ultrazvucni pregled.
Vama se zahvaljujem
Pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

foxych28

Poštovanje!
E ovako, menstruacija mi kasni mesec i po dana. Dosla sam u bolnicu na ginekologiju sa jakim bolovima u podrucju jajnika. Prije bolnice sam uradila dva testa za trudnocu i oba su bila negativna. Doktor mi je vadio krv radi bete i rekao da je veoma niska. Zatim je idući dan bilaoko 150,pa 324, pa 569,i sada je 750. Dakle nije se udvostrucilo. Na uzv se vidi da je endometrij zadebljan 22 mm. I vidi se neka zuta mrlja, ne baratam tim medicinskim izrazima, pa se nadam da cete me razumjeti. Da li se radi o vanmatericnoj trudnoci ili pak moze doci do nekog cuda pa da se beta za dva dana udvostruci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se nije pravilno udvostručila šansa da je trudnoća normalna je mala. No kod vas se nažalost još ne zna da li se radi o trudnoći u maternici, van maternice ili biokemijskoj trudnoći. Svakako ćete ponoviti beta hcg za dva dana i napraviti kontrolni UZV.

foxych28

Jutros mi je beta bila 1259. Sutra mi opet vade betu i idem na uzv. U svakom slucaju hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

eltcasc

Spoštovani,
prva mi je željena trudnoća. Prvi dan zadnje menstruacije je 22.03.2022, pretežno je 30-35 dana, nekad i 38. Radila sam kućni test u utorak (03.05.2022) tačno nakon 7 dana kašnjenja (računam sebi 35 dana), bio je pozitivan. Naručila sam se na ginekološki pregled. U međuvremenu mi se pojavio smeđi iscjedak samo na dnevnom ulošku, nisam imala nikakve bolove. Opet zbog zabrinutosti, javila sam se doktorici. Otišla sam na pregled, na UZ se nije ništa vidjelo, poslala me, da vadim BHCG. U petak 06.05.2022 je bila 120 mIU/ml. Naručena sam bila za danas ponovnu betu, danas je bila 443 mIU/ml, i dalje nema ništa na UZ. Rekli su mi samo, da se "kao" nešto vidi u jajovodu, ali da nisu sigurni šta je. Rekli su mi, da ako BHCG ne bude ponovo u redu, da uradim sama abortus, jer se "plod ne razvija pravilno".
Možete li molim Vas dati savjet, da li stvarno postoji mogućnost toga? Ja, po svojim izračunima računam 3-4 sedmice a doktor računa danas punih 7 nedelja.
Unaprijed se zahvaljujem za savjet
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, plod se ultrazvučno može vidjeti kod vrijednosti beta hcg-a iznad 1000. Potrebno je ponoviti beta hcg.