Neredoviti ciklus

student24

Postovani, ciklus mi je u pravilu redovit, uz vrlo rijetka odstupanja, ali ove godine to vise ne vrijedi. Mjesecnica mi je u veljaci izostala uz pojavu smedjeg iscjekta jedan dan, nakon toga u ozujku 11.03., travnju 07.04. i svibnju 06.07. je bila redovita. Nakon toga je izostala u lipnju te dosla 30.07. 01.09. je krenuo smedji iscjedak koji je trajao 3 dana. 26. sam narucena kod ginekologa. Molim Vas misljenje. Prosle godine sestra je operirala rak grlica maternice te me sad uhvatila panika. Molim Vas misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi. Anovulacija, cista, pcos, endometrioza, polip, miom i sl. Dakle sve je moguće.

student24

Zahvaljujem na odgovoru. Provjerila sam T3, T4 i TSH i TSH je blago povisen.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Sonja39

Poštovani doktore,
Imam 23 godine, do sada nisam imala spolne odnose, ciklusi su bili uredni i trajali su 28 dana, a krvarenje bi trajalo 4-5 dana. Međutim, zadnja dva ciklusa su se poremetila: dogodilo se da sam nakon menstruacije koja je stigla na vrijeme i trajala 4 dana, 9-og dana sljedeceg ciklusa menstruaciju ponovno dobila, krvarenje je bilo kao i inace po kolicini, dinamici i trajanju. U tih 9 dana sam cijelo vrijeme imala osjecaj napetosti u grudima, koji se inace, kad je ciklus normalan, pojavljuje 4-5 dana prije pocetka krvarenja i s krvarenjem prestane. I danas, na 15-ti dan ciklusa sam pocela krvariti, drugacije nego inace, točasto, oskudno i tamno crvene boje. Pod stresom jesam, ali ne vecim nego inace, nikad nisam imala problema sa stitnjacom. Ne uzimam nikakve lijekove. Ne pušim, ne pijem alkohol. Tjelesna tezina je stabilna. Zabrinula sam se, trebam li otići na pregled ili da pricekam jos jedan ciklus?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da imate cistu, endometriom, hormonski disbalans i sl. Pričekajte još koji ciklus.