neugodna bol u donjem dijelu trbuha

lara17

Postovani! Imam 17 godina, nisam stupala u seksualne odnose. No cesto me boli u podrucju jajnika i maternice.Nekad me boli toliko da se ne mogu pomaknuti.Menstruacijski ciklus mi je uredan, iako su mi prva dva dana menstruacije jako bolna.Mislim da ova bol nije povezana za PMS-om, jer me boli nakon zavrsetka menstruacije, a i bol se javi iznenada.Boli me u podrucju desnog jajnika pri mokrenju.O boli na dodir da i ne govorim.Lijecnica mi je dala buscol tablete za bolove male zdjelice, te je rekla ako se bolovi nastave da odem ginekologu.Mozete li mi vi mozda otprilike reci o cemu bi se moglo raditi? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako posjetite ginekologa čim prije.
U vašoj dobi česta je endometrioza, ciste na jajniku itd.

lara17

Zamolila bi vas jos da mi recete jesu li endometrioza i ciste na jajnicima opasni i da li ce to utjecati na to hocu li moci imati djecu u buducnosti? Zaboravila sam reci da sam dok sam bila mala imala bakteriju e.coli u mokraci.Moze li ona imati veze sa bolovima? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako sa navedena bakterija se često vraća ili se ne izliječi do kraja, i može biti povezana sa bolovima u donjem trbuhu.
Endometrioza svakako umanjuje plodnost. No prvo otiđite na pregled i UZV.

lara17

Zamolila bih vas da mi jos samo nesto kazete.Jutros sam dobila nalaze mokrace i on glasi ovako:
URIN
Bjelnacevine 0
SEDIMENT 1-2 L i blij. E na svp.
nesto pl.epitela
dosta bakterija i sluzi
Lijecnica mi je dala lijek cijeg se naziva uistinu ne mogu sjetiti(trebam ga piti 2 puta ujutro i 2 puta navecer).Rekla je da odlazak ginekologu za sada nije potreban.Sto vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, koristit ćete navedenu terapiju/vjerovatno cefaleksin/ te ako se smetnje ne smire nakon terapije savjetujem pregled ginekologa.

lara17

Hvala Vam.
Postavila bih vam jos jedno pitanje. Naime, sinoc sam bila sa deckom, te me je dirao na podrucju vagine. jednom trenutku je skoro usao sa prstima unutra no zaustavio se na vrijeme.No kad sam dosla kuci, na gacicama sam primjetila smedi trag.Nista sluzavo niti slicno tome, nego kao da je netko malo sa kistom stavio smeđ boju na moje gacice, te se to osusilo.Osjecam laganu bol u lijevom jajniku.Molim Vas, mozete li mi reci sto bi to moglo biti? Hvala.

penata

Poštovani,
imam 22 godine i u zadnja 3. mjeseca imam jake bolove u donjem dijelu trbuha. Bol se pojavljuje uvijek na istom mjestu, lijevo, u nepravilnim razmacima (nekad 2 puta na tjedan nekad jednom u 2. tjedna) neovisno o fazi menstruacijskog ciklusa. Bol je intenzivan, neugodna, tako da u tom trenutku nista ne mogu i suze mi dodu na oci (drukcije nego kad me boli trbuh za vrijeme menstruacije). Bolne epizode traju od 10 do 20 min s najvecim intenzitetom na pocetku. Menstruacije su mi uredne i redovite. Bila sam na UZV abdomena i nalaz je uredan. Preporucili su mi da odem kod ginekologa. Kako nikad nisam bila do sada uzasno se bojim ginekoloskog pregleda i odgadam ga. Nikada nisam imala spolni donos sa deckom nego sam samo jednom imala penetraciju s prstom nakon cega sam malo krvarila pa sam zbunjena i oko tog pitanja. Sta reci ginekologu kada me pita dali sam imala spolni odnos? Koji bi mogao biti uzrok mojim problemim? trebam li kod ginekologa i kojim metodama ce me pregledavati?
Hvala, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lara ne brinite. Ništa znakovito.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako otiđite na ginekološki pregled.
Pregled se kod djevojaka koje nisu imale odnosa može se napraviti rektalno te uzv-om preko trbuha.
Može se raditi o cisti na jajniku ili nečem sličnom.
U nekim bolnicama postoji i dječji ginekolozi, pa ako vam je toliki problem otiđite do jednog od njih.

lara17

Poštovani,
opet Vam se javljam jer je sad u pitanju moja menstruacija.Naime, kod ginekologa jos nisam otisla jer uistinu nemam vremena zbog skole.Ali ubrzo cu otici.Bolovi u donjem dijelu trbuha su manji, ali jos uvijek prisutni. 22.01. sam dobila menstruaciju, uranila je 2 dana(vjerojatno nista znakovito), no primjetila sam da je obilnija nego prijasnje.Prije mi menstruacije nisu bile toliko obilne.Svaki put kad bih pogledala, higijenski ulozak bi bio skroz crven.Da li je to razlog za brigu?

ana123as

sta moze biti uzrok mucninama i bolovima u donjem delu trbuha,nalik na menstrualnim,a da nije u pitanju trudnoca?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lara 17 ne brinite za sada. Svakako u dogledno vrijeme posjetite ginekologa. Obilnija je bila jer je posrijedi bila upala ili prsnuće ciste.

lara17

Postovani,
moram Vas pitati jos nesto.Naime, tice se samozadovoljavanja.Radim to jako dugo.Od moje 12.godine.No primjetila sam da od prosle godine, nakon samozadovoljavanja, osjetim bol u jajnicima(nekad lijevi nekad desni).Gotovo uvijek nakon sto to napravim, javi se ta bol.O cemu bi se moglo raditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, posljedica je zadovoljavanja. Ne brinite.

lara17

Postovani,
menstruacija mi je zavrsila 27.01. no od tada pa evo i danas imam smeđi iscjedak uz konstantne tupe bolove u podrucju maternice i jajnika.Sto bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda upala, cista i slično. Savjetujem uzv pregled.

lara17

Postovani,
donji dio trbuha me boli, znaci vec navedena tupa bol, i dobivam cestu potrebu za mokrenjem koja nije popracena peckanjem i bolovima.Doktorica mi je dala uputnicu za urinokulturu zbog mogucnosti ponovne pojave e.coli u mjehuru.Sto vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vrlo vjerovatno da se radi o upali, možda i u mokraćnom sustavu s obzirom da imate simptome koji nalikuju upravo tome. Pozdrav.

lara17

Hvala Vam happy