Neuredna menstruacija

anamarija

Ovako, ja imam problem sa menstruacijom.
Imam 15godina i menzis mi je mnogo neuredan, imam pa nema. Mogu da dobijem sada npr. I trajace 7-8 Dana I onda tajac po 2-4 meseca sta da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučio bih hormonsku kontracepciju koja će regulirati cikluse, smanjiti obilnost krvarenja i bolnost.

Katarinaketty

Postovani, imam 20 godina, do pre 6 meseci sam dobijala redovne menstruacije u razmaku od 28 do 30 dana. Sada mi se desava da dobijam i na svakih 45 dana, uz sve to malo jace od godinu dana radimo na tome da ostanem u drugom stanju. Malo sam uplasena zbog ovog kasnjenja. Interesuje me da li to pretstavlja problem, i kako bih mogla da regulisem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite kompletnu hormonsku obradu. Prema nalazima će se znati zbog čega se ciklus poremetio i da li će to predstavljati problem u ostvarivanju trudnoće.

mirela001

Poštovani,
na preporuku mog ginekologa 15.07.17. kada sam dobila menstruaciju počela sam piti rosane. dogovreno je bilo da ih ne prestajem piti 21 dan kako treba nego da ih pijem 29 dana da prolonigram dolazak menstruacije. kada sam ih počela piti krvarenje je trajalo sve do 21 dana ciklusa, bila sam na uzv i dr. mi je rekla da je ednometrij u redu i da je to probojno krvarenje te da je sve u redu. par dana nisam krvarila i onda sam odmah sljedeći dan po prestanku uzimanja pilula dobila menstruaciju, koja je trajala 4 dana i to dosta obilno, tako da mogu reći da je bila prava menstruacija. nakon toga svaki dan se pojavljuje krvarenj, nije obilno i nije stalno ali u jednom periodu dana se pojavi krvarenje koje kratko traje ali je kao prava menstruacije, s tim da je danas već 10 dan ciklusa, inače mi traju 3-4 dana. dali se trebam zabrinuti ili je to normalno nakon pijenja pilula? kako će se takvo krvarenje odraziti na ovulaciju ovaj mjesec, pošto radimo na bebi?
puno hvala
lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o probojnom krvarenju što je uobičajeno kod uzimanja kontracepcije. Samo mi nije jasno zašto ste dobili kontracepciju ako radite na trudnoći???

mirela001

Zato što 08.09. navršavam 42 i nemam više pravo ma mpo., ovo bi bio zadnji pokušaj. Kako sam trebala dobiti 12.08. menstriaciju, a dr mi se vratio sa godišnjeg 16.08.dali su mi pilule da mi odgode menatruaciju da mogu još jednom u postupak. Na kraju opak nismo išli propalo je. Pa me je malo strah da ta produljeno krvarenje nakon prestanka sa pilulama nije ulazak u menopauzu je mi je amh prije godinu dana bio 2.4. Puno hvala. Lp

claire

Poštovani,

Imam 25 godina, dermoidnu cistu na d.jajniku od 2014.zbog koje idem na pregled 2x godišnje, te radim tumorske markere jednom na godinu. Slijedeći pregled je za 2mj, kao i provjera markera, do sada je sve bilo u redu. Menstruacije dobivam svakih 30-35 dana, traju 5 dana, izuzetno su bolne i obilne ali tako je redovito već 4 godine koliko sam u vezi i imam redovite odnose.
Menstruacija za ovaj mjesec je došla 4.8.kako sam i očekivala, međutim, jedva da je kapalo i bila je smeđa. Trajala je 6 dana. Bezbolna. 20.08.ponovno dobivam menstruaciju, ovog puta obilnu, bolnu, kao i uvijek. 24.8.prestaje. 26.8.se ponovno pojavljuje krvarenje i to svijetlo crvene boje. Smatrate da bih trebala poduzeti nešto ili da čekam do pregleda?
Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mirela001, nalaz AMH (pretpostavljam da je u pmol/L) govori u prilog smanjenoj rezervi jajnika. Preporučam da učinite FSH.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za claire, preporučam ultrazvučni pregled i test na trudnoću. Ova neredovita krvarenja koja ste naveli teško je povezati s ovulacijskim disfunkcijskim krvarenjima.

tea_0507

Poštovani, unazad 6mjeseci menstruacija mi dolazi na 35-40.dan ciklusa, traje 3-4dana, krvarenje je normalno prva dva dana obilnije dalje slabije.
Zanima me Vaše mišljenje dali je to normalno ili bi trebala biti zabrinuta ? Zahvaljujem Vam se unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, puno bi mi značilo kada bih znao koliko imate godina. Kod žena u perimenopauzi poremećaji menstruacijskog ciklusa su uobičajena pojava.

tea_0507

Poštovani, imam 22 godine

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučam ultrazvučni pregled i hormonski status. Postoji mogućnost da se radi o sindromu policističnih jajnika, ali to se može dokazati jedino ultrazvučnim pregledom i određivanjem razine hormona.

zivka123

poštovani
,imam 39g i pijem Qlaira pilule vec skoro tri godine.
menstruaciju dobijam redovno,svakih 28 do 30 dsns.
prije nekih par mjeseci dogodilo mi se da nisam dobila menstrusciju a zatim se sve uredovalo.
sad mi je 14 dan od zadnje menstruacije(20.8) i imam krvarenje.nije zasada obilno ali je krv kao kada imam menstruaciju..
molila bih vas za mišljenje i savjet.
hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom uzimanja Qlaira tableta krvarenje može ponekad izostati ili se pojavit između menstruacija (u početku uzimanja). Budući da Vi tablete uzimate već tri godine savjetujem da se javite liječniku da se ispita uzrok krvarenja.

tea_0507

Poštovani, poslušala sam Vaš savjet, naručila sam se kod svoje ginekologice..

Molila bih Vas samo da mi još kažete dali je moguća u mom slučaju trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ste redovito uzimali terapiju ne postoji mogućnost trudnoće.

vaky

Poštovani, imam 25 godina i posljednja 3 mjeseca imam produljene cikluse. Inace mi traje 30 dana i menstruacija mi je dosta tocna, kasnjenje mi se znalo dogadati kod promjena godisnjih doba. Medutim, zadnji ciklusi su mi bili po 39 dana, a sada je i 40 i jos nista. Posto prepoznajem ovulaciju shvatila sam da mi se ona pomakla kasnije na 23-25 dan ciklusa. Koji moze biti uzrok? Trudnoca je iskljucena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o hormonalnoj neravnoteži. Preporučam da učinite kompletnu hormonsku analizu.