Nezasticen odnos

ines444

Postovani,

Danas sam imala nezasticen odnos te je partner ejakulaciju obavio u meni. Menstruacija mi zavrsila prije dva dana. Inace mi je neredovita mestruacija i neznam si odrediti plodne i neplodne dane. Zna se desiti da nemam menstruaciju po mjesec dva,inace imam policisticne jajnike . Zanima me dali je moguca trudnoca?!??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je neredovita šansa postoji te uzmite pilulu za dan poslije.

Tranzistor

Postovani, djevojka i ja imali smo polni odnos 11.01. gdje nisam bio siguran da li sam ejakulirao u nju, popila je pilulu u roku od 2 sata. S'obzirom da joj je zadnja mjesecnica bila 25.12. a ciklus joj je redovan 28 dana, ovulacija je po nasem racunanju trebala biti 07.01 tako da su plodni dani prosli. Da li je pilula bila potrebna i da li moze doci do zaceca ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, i pilula nije bila potrebna. Do začeća ne može doći.

Antolos97

Poštovani,
imala sam nezaštićen odnos na 5. dan menstruacije, te je korištena metoda prekinutog snošaja. Uvjerena sam u to da nije došlo do ejakuliranja unutar, osim sluzi (i eventualno predejakulata, u što sumnjam jer je snošaj prekinut par minuta prije same ejakulacije). Već 3 dana nakon tog imam tupi bol u donjem dijelu trbuha i smeđi iscjedak, što me počinje brinuti. Čitajući forum sam zaključila da je šansa za trudnoću gotovo nikakva s obzirom da sam bila u neplodnim danima. Menstruacije su mi uredne i ovulacija bi trebala započeti 10.dan ciklusa. Dakle, i da je došlo do ejakuliranja, kolike su zapravo šanse da bi došlo do oplodnje u neplodnim danima, 5 dana prije ovulacije? Razmišljala sam o tableti za dan poslije, ali sam smatrala da mi nije potrebna dok nisam primjetila iscjedak. Isprike na možda laičkom pitanju, ali bih htjela čuti Vaše mišljenje. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće. Budući da još k tome nije došlo do ejakulacije u to možete biti sigurni.