Normabel

Eva1

Poštovani,

bila sam u jako stresnom razdoblju i propisan mi je Normabel, kojeg i inače često pijem 5 mg navečer zbog problema sa spavanjem.

Za tu dozu su mi ginekolozi rekli da je u redu.

Međutim, sad postoji mogućnost da sam trudna (uskoro vadim betu), a u više navrata sam morala popiti dodatne Normabele.

Mogu li oni naštetiti u tom razdoblju od ovulacije pa do 14 dana iza do vađenja bete, ukoliko je došlo do oplodnje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako nije dobro da se uzima u fazi koncepcije. Uz isti u prvom trimestru povećan je rizik za defekte nepca.
Ne uzimajte ga dalje.