Obilan iscjedak neugodnog mirisa

Dumba12

Postovani,
naime, posljednja tri mjeseca imam obilan bijelo-zuckasti iscjedak koji je ponekad gust, a uglavnom rijedak, no uvijek ima neugodan miris (ne mogu reci je li bas po ribi ili kiselkast, jednostavno je neugodan i bas se jako osjeti). Iscjedak sam prvi put primijetila nekoliko dana nakon prvog spolnog kontakta s novim partnerom.
Oduvijek sam bila sklona gljivicnim infekcijama pa sam puno puta koristila vaginalete. Trenutno pijem kontracepcijske pilule.
Mozete li molim vas pretpostaviti o cemu se tocno radi? Bi li vaginalete pomogle?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomogle bi. Probajte s poligynaxom ili macmirorom ili geonistinom.

Dumba12

Postovani,
Zahvaljujem na odgovoru.
Znaci mislite da se radi o bakterijskoj infekciji? Jako me brine da nije nesto puno ozbiljnije.
mogu li se navedeni lijekovi dobiti bez recepta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da o bakterijskoj vaginozi se radi. Da utvrdite točan uzrok trebalo bi napraviti briseve.
Ne možete ih dobiti bez recepta.

Dumba12

Postovani,
Hvala na odgovoru.
Ginekolog mi je danas dao Rojazol.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Dumba12

Postovani,
Danas sam se cula s ginekologom i kaze da su i papa test i brisevi u redu i da se ne brinem, no ja nekako i dalje sumnjam jer mi nije jasno zasto sam imala obilan iscjedak neugodna mirisa. Kao sto sam napisala, dobila sam Rojazol vaginalete i nakon tjedan dana koristenja cini mi se da je iscjedak manje obilan i vise nije neugodna mirisa. Mislite li da imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti.

Dumba12

Postovani doktore,
Neugodan miris i dalje ne nestaje i stvarno ne znam vise sto napraviti. Pijem Linex Lady, pri kraju kutije sam...moze li taj neugodan miris imati veze s poremecajem vaginalne flore zbog kontracepcijskih pilula?

Dumba12

Postovani doktore,

Mozete li mi molim vas dati savjet?
Unaprijed hvala.

bubamara_5

Postovani!
Naime, zadnjih par dana osjecam nesnosan intimni miris, ako ga se uopce moze nazvati tako. Trenutno nemam spolne odnose, vec par mjeseci, menstruacije su koliko-toliko redovite.
Uglavnom, isti taj miris u vecini slucajeva bude popracen iscjetkom. Da pojasnim, neko vrijeme nakon sto izadjem ispod tusa, on se ne osjeti, ali nedugo nakon se vraca. Ovo nije prvi put da osjecam neugodan miris uz iscjedak (ali i bez njega), i pocinje me zabrinjavati. Ne vjerujem da se radi o nekoj bolesti ili infekciji, ali me, usprkos mojim razmisljanjima koja su neopravdana i laicka, zanima Vase strucno misljenje. I isto tako alternativa, kako da rijesim problem. Postoje li neki prirodni nacini, osim tableta i pustih pretraga i nalaza?
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dumba odgovorio sam vam. Napravite cervikalne briseve.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bubamara probajte s linex lady comfortom.

narukvica

Poštovani,

već jedno godinu dana imam obilan iscjedak žuto-zelene boje, gust je i jako neugodnog mirisa (ne bih znala opisati na što točno podsjeća, ali je intenzivan i nekako kiseo). Nisam imala spolne odnose i pazim na intimnu higijenu. Uvijek sam imala malo jači, ali normalan iscjedak bez mirisa i boje zbog kojeg sam često nosila dnevne uloške. Nakon ljetovanja prije dvije godine iscjedak se pojačao, a u zadnjih godinu dana situacija je postala nepodnošljiva. U iznimno rijetkim slučajevima bih primijetila blago peckanje pri mokrenju, ali to se dogodilo svega nekoliko puta u dvije godine. Nisam još nikada bila kod ginekologa. Htjela sam prvo istražiti što bi to moglo biti i pokušati se sama liječiti uz Vaš savjet.

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno bakterijska vaginoza. Savjetujem metronidazol a nakon njega uzimanje Linex ladya na usta 14 dana.

kelebek

Zdravo
Ovako,koristim diane 35 vec 4mj redovno ni jedna pilula nije izostavljena,imam redovan odnos bez zastite i bez ejakuacije u mene,rredovnu mjesecnicu,zadnja 02.08.
Prije tjedan dana sam primjetila pojacan iscjedak koji je neugodnog mirisa,nikad prije mi se nije desilo,zanima me sta je u pitanju?
Posto radim tezak posao u posljednji 2 dana osjetim bol u zelucu i mucninu,prvo sto mi je proslo kroz glavu-kolika je mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno bakterijska vaginoza, možda gardnerela. Terapija je metronidazol.