Obilna menstruacija

pavlov

Postovani dr imam 44 godine i do sada nisam imla problema sa menstruacijom.Zadnji pregled kod ginekologa u julo2013 i hvala bogu ok.Da bi prije 2 mjesecapreskocila jedna menstruacija isla sam dr kaoji je samo uradio test na trudnocu i nisam trudna nije me pregledao kaze bila prije 3 mjeseca da ne treba Da moram cekati 3 mjeseca da mi kasni pa ce onda d auradi hormonalni nalaz.E sad ja sam dobila poslije 2 mjeseca 13.12 ali do 16.12 sam imla bas malo mogao je 1 ulozak cijeli dan da bi 16.12 poslije podne odjednom pocelo da obilno ide.Nema puno ugruasak jednostavno moram svaki1-2 sata na wc iUloske sam mogla mjenjati na svaka 3-5 satiI po noci bi jednom morala u wc samo osjetim nagon i moramJos bi me svaki put i protjerala stolica-Evo danas 19.12 jos mi je tako malo me strah je inace ja sam periodu imala maksimalno 3-4 dana rijeto bi 1 dan bila obilno.Molim vas za savjet je li ovo opasno kako se mjeri kolicna izgubljene krvi Inace sam malokrvna i trosim tablete zeljeza vec 1,5 mjesec.Ovo mi se prvi put dogadja i strah me Molim va sza savjet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na uzv pregledu mislim da ne trebate brinuti.
Stat će menstruacija svakako.
Niste imali redovito pa sad kad je nastupila je obilnija.
Savjetujem gestagenu terapiju u drugom dijelu ciklusa kroz tri
Mjeseca.

pavlov

Postovani dr Zvala sam svog ginekologa termin 08.01.2014 pocinju praznici i ne radi niko.Onda odem kucnom dr koji me srecom primio Uradio ultrazvuk stomaka i kaze da hvala bogu ne vidi nista nema slobodne tecnosti,prepipao stomak I misli da ce sve bti ok hvala bogu,Da sacekam taj pregled u januaru.Sd vas molim d li je kucni dr mogao da vidi preko ultrazvuka da je ok stomak,Mene jos boli i onako ziga ,Nadam se da ce bar malo manje da idem Molim vas dr za svajet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

pavlov

Postovani dr hvala vam puno.Samo ako moze jos jedan odgvor do koliko dana je normalno da ide menstruacija Znaci meni je 3 dana islo mala evo 5 -6 dana ide puno Cijelu noc nisam spavala svako 1-2 sata me probudi osjecaj topline i osjetim da mi ide moram na wc Uloske sam promjenila 12h po noci i nemam ugruske samo krv.Molim vas koliko je normalno da traje menstruacija i ako je duza i koliko ulozaka je normalno promjenuti u danu.Jos d dodam da vec mjesec ipo pijem zeljezo jer mi je niskoPa me svega toga strah

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako menstruacija tendeciju da staje svakako se javite ginekologu.
Dakle ako se 6-7 dan ne Smanjuje intenzitetom niti obimom svakako se javite ginekologu.

pavlov

Postovani dr ja sam se sinoc isla u bolnicu jer me pored krvarenja i boli donji desni dio stmaka.Prepiscu vam nalaz iako je na njemackom nadams e da ce te razumjeti
Gynäkollogisce Untersuchung:
spec:V/V unuffälling.Portio glatt.Frische Blutung ex CK
palp: Abd.weich,kein DS.Uterus anteflektiert.mobil,
glatt und etwa gänseeigroß Kein UKS kein PSS
Adnexlogen bds.frie.
Sono: Uterus anteflektiert,ap 34mm. längs 69mm.
Endometrium homogen 7mm hohc aufgebauut.Ovar links unauffällig
Rechts mit glatt beegrenzter Monozyste 3x2cm
Keine freie Flüssgkeit im Douglas-Raum

Diagnose: Perimenopausale Blutungsstörung
Proc: Hb abgenommenUrin unauffälling Veraufkontrole
beim FA Sono-Kontrolle der Zyste

Da dodam da sam kasnije dobila nalaz Hemoglobina bio je 12 hvala bogu
Molila bih vas za misljenje da li imam nesto opasno, mene i dalje boli donji dio stomaka sa desne strane i krvari.Bude manje nekoliko sati pa inda opet.Imate li za mene neki savjet Kad bi mogla ocekivati da se krvarenje smanji i da me prestane boliti Sta mi preporucujete
Hvala vam unaprijed
.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na desnom jajniku imate cistu a sluznica endometrija je uredna. Mislim da vam je trebala terapija u smislu gestagena.
Zar ništa od terapije niste dobili za zaustavljanje krvarenja?

pavlov

Postovani dr hvala vam puno.Nisam dobila nista od dr sam s rekli ako ne bude bolje da se javim za 7 dana.Ta cista sto je imam je li velka i opasna.Meni i dalje ide sa tim da sam juce uloske mjenjala na svaka 6 sati.Ali i dalje mi naidje period da me boli donji desni dio stomaka ili krsta i moram na wc jer osjetim da mi ide.Od cega ova produzena krvarenja sta mi predlazete Kad sam ih pitala za terapiju rekli su da ce mi moj dr prepisati vjerojatno neke hormone ali da cekam trmin a to je tek 08.01 2014 Sta radim . hvala vam puno
I da li mi je cista od 3 x 2 cm velika i je li vodena ili neka druga Da li moze sma nestati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem vam terapiju gestagenima u protivnom se može dogoditi da završite na kiretaži. Pozdrav.

pavlov

Postovani dr hvala vam puno,vjerujte nema tih rijeci kojima bi se mogla zahvaliti na vasim odgovorima
Danas je 8ili9 dan nemam vise pojma i hvla bogu pocelo je manje da ide nadam se da ce ubrzo stati ali mi se javlja bol skroz u karloci ne u stomaku nego skroz dole i neki vjetrovi kao neke kontakcije ali ne jake.Posto su me pregledali u petak navece u bolnici a sljedeci termin imam kod svog dr 08.01 2014 Dr u bolnicu su reki da ce mi moj ginekolog prepisati terapiju hormonsku da oni to ne radeMolla bih vas da mi odgovorite za tu bol sto se javlja na dnu stomaka ma skroz dole i tim nekim laksim kontarkcijama i vjetrovima koje imam Da li su od ciste koja je 3 x 2 cm Oni su rekli da moram tu cistu kontrolirati i da bi ona trebala nestati uz menstruaciju,Da li je ona mogla narasti za ovij 3 dana i da li bi u petak dr na ultrazvuku vidio da li imam kakva upala.Posto su bozicni praznici moram cekati da moj dr dodje.Jos jednom molim vas za odgovor u vezi rasta ciste da li je ona mogla nestati u ova 3 dana ili povecat moze li sve to cekati mog dr do iza praznika
Jos jednom hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana zadnji put vam odgovaram u svezi s vašim problemom. Cista i hormonska terapija može pričekati vašeg ginekologa.

lorren29

Poštovani,
zbog kroničnog manjka željeza uzrokovanog obilnijim menstruacijama, kod mene bi bilo potrebno smanjiti količinu menstruacijskog krvarenja, no moja ginekologica zasad ne zna kako.
Ne smijem uzimati kontracepcijske pilule niti Duphaston zbog trombofilije, a imam 23 godine i nula trudnoća iza sebe, zbog čega mi je rečeno da nisam kandidat za spiralu.
Imate li koji savjet ili iskustvo za ovu situaciju?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zašto ne bi bili kandidat za Mirenu? Nije istina da se u vašoj indikacije ne može postaviti u svrhu liječenja anemije.
Koji je uzrok obilnih menstruacija i da li je pronađen uzrok i da li se pokušalo liječit problem?