Odgoda menstruacije

nancha

Pozdrav!

Čula sam da je moguće određenim pilulama odgoditi mjesečnicu na par dana.. Trebam li recept ili mogu slobodno kupiti u ljekarni? Ako mi sljedeći ciklus započinje oko 20.9. kada bi najkasnije trebala početi uzimati?
Napominjem da ne uzimam nikakvu kontracepciju.

Hvala puno!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
postoje "pilule" kojima se može odgoditi početak menstruacije. Takav učinak je najsigurniji ako ih se uzimati počne do 21. dan ciklusa.

mima180

Poštovani, otišla sam u posjet ginekologu jer želim odgoditi menstruaciju. Ginekolog mi je prepisao lyndinette 20 i rekao da ih NE pijem od prvog dana menstrucije nego da pocnem piti 4-5 dana prije ocekivane menstruacije. S obzirom da sada, kada ćitam po forumu vidim da obicno ginekolozi za odgodu prepisuju gestagene, a ne uobičajenu kontracepciju zanima me je li uopce moguce lyndinettama odgoditi menstruaciju na ovaj nacin na koji sam napisala ili ce menstruacija ipak nastupiti? Dakle vec sam pocela piti lyndinette 20 , 5 dana prije menstrucije jer mi je tako rekao ginekolog da cu ju izbjeci. Međutim bijelo pranje koje sada imam izgleda identicno onome koje dolazi dan dva prije menstruacije. Hoću li dobiti mentruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može se i na taj način odgoditi menstruacija, Osobno sugeriram ipak gestagene jer lakše je "rastegnuti" tj.prolongirati ciklus s itima.

mima180

znaci ipak ce menstruacija biti odgođena?

zage

Poštovani,
Inače ne uzimam kontracepciju a trebala bih odgoditi menstruaciju na tjedan dana.Zadnji put sam imala 9.5 do 14.5.
Idući put bih trebala dobiti 9.6.
Doktor mi je dao duphastone 2 kutije,ali kako mi je muž išao po to nisam dobila objašnjenje
kako ih uzimati i kad najkasnije početi da se sigurno pomjeri menstruacija.?
Znači umjesto 9.6. da dobijem npr 17.6. tek.
Kad da počnem piti i koliko dugo da pijem?Da li 1 dnevno ili 2 puta po 1?
Hvala na objašnjenju!
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mima, da.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekoliko dan prije nego što bi vam trebala nastupiti menstruacija, recimo 5 dana prije, krenite uzimati Duphaston 2x1. Uzimajte ga dokle god želite odgoditi ciklus.

zage

Hvala vam na brzom odgovoru !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

monika999

Poštovani, zadnjih pola godine pijem Estal kontracepcijske pilule. Naime, za mjesec dana idem na putovanje i voljela bi odgoditi menstruaciju tako da nastavim sa blisterom 22.dan, odnosno novim pakiranjem. Međutim, ukoliko je to dopušteno ja bih pila tablete u novom blisteru svega 10 dana tako da bi onda nastupila menstruacija. Da li je taj postupak opravdan i moguc? Inace nemam nikakvih nuspojava osim ponekad bolnih prsa. Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete tako postupiti.

Gea92

Postovani, zbog odlaska na more zelela bih odgoditi menstruaciju. Pijem Belara pilule vec nekih 9 meseci. Iducu menstruaciju bih trebala dobiti 26. a na put odlazim 22. Da li je mogu pouzdano odgoditi tako sto cu preskociti onih 7 dana pauze, pa nakon poslednje tablete iz ovog, poceti sa novim pakovanjem? I da li je bolje da onda to drugo pakovanje dovrsim do kraja, ili da odmah prestanem piti po povratku i dobijem? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prva solucija je bolja.