Odgoda menstruacije i duphaston

cyberka

Poštovani,

kroz 7 dana bih trebala dobiti menstruaciju koju bih htjela odgoditi na nekoliko dana. Čitala sam da je to moguće sa raznim tabletama pa me zanima je li i duphaston u toj skupini? Naime, ostalo mi tih tableta od prošle godine kad mi ih je ginekolog dao zbog izostanka menstruacije. Također, zanima me koliko dana prije očekivane menstruacije bih trebala početi uzimati navedene tablete i koliko njih dnevno?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete odgoditi ciklus sa Duphastonom. 2-3 dana prije menstruacije krenite uzimati 2x1 tbl. dnevno i uzimajte toliko dana koliko želite produžiti ciklus.
Nakon prestanka kroz par dana doći će vam menstruacija. Na taj način produžujete sekrecijsku fazu ciklusa, dodatkom gestagena.

cyberka

Poštovani,

napravila sam po Vašim uputama i drugi dan pijenja duphastona, dan-dva prije prvobitno očekivane menstruacije, pojavio mi se smeđkasti iscjedak, kao i uvijek prvog dana menstruacije. Jesam li možda prekasno počela s pijenjem tableta pa ipak dobila menstruaciju ili je to rezultat duphastona? Što raditi dalje, ako se iscjedak nastavi ili počne krvarenje? Imaju li tad tablete ikakav učinak i mogu li zaustaviti krvarenje?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to nije menstruacija. Nastavite uzimati Duphaston dalje. Smeđi iscjedak znak je lošije funkcije žutog tijela . Nastavite uzimati do tada kad se ne pojavi prava menstruacija.

cyberka

Dakle, ako sam dobro shvatila, neću postići željeni učinak odgode menstruacije nastavkom uzimanja tableta, vec će one sad tek potaknuti menstruaciju? Još jednom zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako ćete postići učinak uzimanjem Duphastona. Uzimajte ga dalje kroz 10-tak dana. Smeđi iscjedak koji imate nije menstruacija.
Daljnjim uzimanjem nestati će taj iscjedak i nećete dobiti menstruaciju dokle god ga uzimate.

MILICA A

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 26.07.2013. Zapocela sam uzimati duphaston 14.08.2013 kako bih odgodila menstruaciju. Istu vecer mi se pojavio smedji iscjedak i sutradan to prestalo, medjutim danas mi je opet krenuo iscjedak ovaj put crvenkaste boje slican menstruaciji. Pijem jednu tabletu ujutro i jednu uvecer. Da li da pojacam dozu ii da nastavim ovako piti. Zaboravila sam napomenuti da sam pocetkom 6-og mjeseca ove godine ugradila spiralu (bakrenu) pa mi se taj iscjedak tako pojavljuje koji dan prije menstruacije. Molim Vas za savjet.
Hvala
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano ste započeli uzimati Duphaston i dobit ćete menstruaciju u očekivano vrijeme. Pijte ovakako kao što uzimate ali bojim se da nećete odgoditi ciklus na ovaj način.

arla

Poštovani,

po savjetu s ginekologom sam počela koristiti duphaston kako bi odgodila menstruaciju na nekoliko dana. Pijem 3x1 tabletu dnevno. Postoji li mogućnost začeća u tim danima odgode?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od kojeg dana ciklusa ste krenuli piti? Da li vam je ciklus redovit?

arla

Duphaston sam počela piti 6 dana prije menstruacije, a ciklus je uvijek redoviti, 31 dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda trudnoća u tom periodu nije moguća.

Milka.

Postovani,
interesuje me da li ja ako hocu npr. u maju da odgodim menstruaciju, mogu piti tablete za odgodjenje menstruacije vec u martu, tako da umjesto 02. dobijem 09. i da se tako nastavi moj ciklus? Hvala Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali to je dugi period i teško je to u dan odgoditi i prilagoditi.

Eva1

Postovani,

koliko dana prije ocekivane menstruacije trebam poceti piti Duphaston da bih ju odgodila i koliko maksimalno ju smijem odgoditi, tj. koliko najdulje smijem piti navedene tablete?

Je li moguce da bi menstruacija unatoc Duphastonu ipak mogla doci?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par dana prije nadolazeće menstruacije započnite uzimati Duphaston. Možete ju odgoditi do tjedan dana, ponekad i duže.
Nažalost neki put menstruacija nastupi i uz uzimanje Duphastona.

Eva1

Puno Vam hvala na odgovoru!

Još Vas samo molim odgovor je li terapija za odgodu menstruacije 2x1 ili 3x1 tbl dnevno?

Još jednom hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

2x1.

Nelia

Poštovani, trebala bih odgoditi svoju menstruaciju te mi je ginekolog dao tablete Duphaston 20 tableta i rekao je da pijem 1 dnevno i to je tri puta ponovio, a na receptu je napisao 2/1, pa me to sad malo zbunilo. Pitala bih njega ali je na godišnjem, pa ako može Vaš savjet kako da ih onda pijem. Trebala bi ju odgodit na period 15 dana. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte kao što vam je preporučio.