Odgoda / skraćivanje menstruacije pilulama

silvija9801

zanima me na koji način mogu odgoditi / skratiti menstruaciju?!
Naime, uskoro idem na poslovni put i u to vrijeme, prema pilulama, trebala bi dobiti menstruaciju.
inače pijem Lyndynette 30
pitanje 1
ako želim odgoditi, da li mogu uzeti nekoliko tableta iz druge kutije i prestati ih uzimati kada mi odgovara, napraviti pauzu od 7 dana i početi uzimati normalno 8. dan ili moram novu kutiju popiti do kraja (21. dan) ?
pitanje 2
da li mogu sama skratiti ciklus, umjesto 21 dan uzimati tablete npr. 18 dana sa pauzom od 7 dana, nakon toga nova kutija i ako je to moguće da li sam cijelo vrijeme zaštićena pošto je ciklus skraćen?

Hvala
Silvija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i jedno i drugi. Ali bilje je piti pilule kontinuirano bez pauze. Tada je zaštita najsigurnija.

silvija9801

Poštovani,

da li je "manje zlo" skratiti ciklus uzimanja tableta nekoliko dana ili produljiti ga nekoliko dana?!

Zahvaljujem
Silvija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manje je zlo produžiti ciklus.

silvija9801

Poštovani,

prema mom izračunu trebala bi produžiti ciklus samo za 3 ili 4 dana ( znači ne kraj sa 21 nego sa 24,25 tabletom) i nakon toga bi radila pauzu od 7 dana.
da li sam zaštićena, od početka, znači 8 dan ( tj. prvi dan nakon pauze )pošto sam produžila sa tabletama ili zaštita nije odmah sigurna?

znam da imate puno takvih upita ali ipak hvala na pomoći.

S poštovanjem
Silvija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.

fraktal

Poštovani,

Koristim Lindynette 4 mjeseca. Prošli mjesec sam produžila ciklus za dva dana, dakle popila sam 23 pilule. Obzirom da sam tad uzela dvije pilule iz drugog/trenutnog blistera, danas mi je zadnja pilula ali 19. po redu. Da li da nastavim još dva dana piti pilule (iz opet novog blistera) tako da ciklus bude zaokružen na 21 dan uzimanja pilula, ili imati skraćeni ciklus(19dana pilula) te uzeti pauzu od 7 dana te normalno početi sa novim blisterom? Također malo mi je zbrkan ovaj mjesec bio inače je sve ok, obično ih pijem popodne međutim ovaj mjesec 1. dan sam zakasnila i prvu popila u ponoć, a ostale sve popodne, i dva puta zakasnila ali ih popila unutar 12 sati. Nisam imala odnose.

Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite još dvije iz drugog blistera. Držite se uputa.

timbar

Poštovani dr,

Pijem Axira 35 pilule skoro 4 mjeseca. Nakon 3. popijenog blistera odmah sam počela s novim jer sam trebala odgoditi menstruaciju. Od zadnjeg (4.) blistera popila sam 14 pilula. Budući da idući vikend idem na putovanje tijekom kojeg mi nije zgodno imati menstruaciju, zanima me mogu li sada napraviti 7 dana pauzu i izazvati menstruaciju i nakon toga početi s novim blisterom i zanemariti ovih 7 pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete napraviti pauzu radi prijevremenog krvarenja. Ništa se neće dogoditi, ali nemojte da Vam to postane uobičajena metoda regulacije ciklus.

timbar

Hvala Vam na odgovoru! Zanima me još da li zaštita normalno funkcionira s uzimanjem novog blistera (nakon pauze)?

LP i hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je potpuna.

nady97

Poštovanje,

Pijem Diane 35 vec 2 mjeseca.Zadnju tabletu sam popila 01.04.,a menstruaciju dobila 06.04.Nakon sedmodnevne pauze počela sam sa novom tablom tj.u ponedjeljak 09.04.Zadnju tabletu u ovoj tabli trebam popiti 29.04.
Po mom izračunavanju sljedeću menstruaciju trebam dobiti 04.05.ali tad planiram biti na putu i željela bih odgoditi menstruaciju.Zanima me kako to mogu učiniti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju možete odgoditi tako da ne radite 7-dnevnu pauzu. Dakle, nastavite s novom kutijom nakon zadnje tablete iz prethodne.

nady97

Hvala Vam na odgovoru!

Zanima me hoće li zaštita od trudnoće biti potpuna kad počnem koristiti novu tablu jer imam nezaštićen odnos.Da li trebam popiti cijelu tablu ili mogu prestati piti tablete kad se vratim sa puta?

Ivo Balenović, dr. med.

Popijte je do kraja i nastavite s uobičajenim ritmom uzimanja. Zaštita je potpuna.