odnosi nakon hsg-a

amaranta

Poštovani,
prije dva dana sam napravila rtg hsg pretragu, nalaz je dobro prohodan desni, a nešto slabije lijevi jajovod.
Ono što me zanima, budući da očekujem ovulaciju ovih dana, a poprilično sam krvarila, tek sada prestaje, treba li ovaj ciklus izbjegavati odnose zbog mogućih infekcija, zračenja i sl., ili baš naprotiv, čim krvarenje prestane imtezivirati ih?! Druga stvar koja me pomalo brine jest što nisam dobila antibiotik nakon postupka, je li riječ o propustu ili nije uvijek potreban.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem apstinenciju od odnosa ovaj mjesec zbog zračenja.
Antibiotik se obično daje kao profilaksa.

amaranta

Poštovani, zahvaljujem Vam na odgovoru. Bih li po Vašem mšljenju ipak trebala uzeti antibiotik kao mjeru opreza, ili je već prošlo vrijeme za to? Hvala još jednom. Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prošlo je vrijeme. Ne treba.

ankica1982

Poštovani, bila sam danas na ultrazvučnom HSG-u. Zanima me možemo li odmah u ovom ciklusu početi raditi na bebi, jer sam negdje pročitala da treba sačekati mjesec dana. Od antibiotika sam dobila samo jedan gram Zepilena prije postupka. Je li to dovoljno? Pročitala sam da žene nakon HSG-a dobiju antibiotike koje piju nekoliko dana.
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnose svakako i ovaj ciklus.