OGTT nalazi

g2409

u 27. tjednu trudnoće sam i radila sam ogtt test. Rezultati na tašte su 3,9 a 2 sata nakon opterećenja glukoza je pala na 2.1.
Zanima me da li je ova vrijednost šta je pala problematična, trebam li se zabrinjavati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz. Ne brinite.

tama74

POŠTOVANI DOKTORE

Danas sam u šestom tjednu trudnoće i radila sam juče OGTT test, nalazi su sledeći
0'---4.3
30'----9.1
60'----7.5
90'----5.1
120'----5.5
DA LI IMAM GESTACIJSKI DIJABETES???
van trudnoće šećer u krvi mi je godinama unazad između 5 i 5,9 i nikad mi niko nije rekao da sam dijabetičar ili na pragu dijabetesa. možda je bitno naglasiti da imam 41 godinu, i jedan spontani pobačaj u 9 tjednu trudnoće iza sebe.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate gestacijski dijabetes. Vrijednosti su uredne.

ruddy

Poštovani,u 24 tt sam (zasada dobivenih 4 kg,) i danas sam radila OGTT (iz venske krvi). Molila bih Vas da mi protumačite nalaz:
glukoza natašte 4,1 (<5,1)
glukoza 60 min 8,1 (<10)
glukoza 120 min 8,2 (<8,5)

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredni nalazi. Ne radi se o gestacijskom dijabetesu.

ruddy

Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mono111

Poštovani,
radila sam OGTT.
Nalazi su slijedeći : 0 - 4,2, 1 vađenje nakon 1 h - 4,1, 2.vađenje nakon 2 h - 4,5
Planiram trudnoću. Da li je nalaz uredan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan je.