Olygomenorrhoea primari

Sanja___

Owako: uterus u AVF-u 72x37x48mm,homogene eho gradje,endom.11mm,desni jajnik 37x28mm mikrocisticne gradje,levi jajnik 39x25mm mikrocisticne gradje a dijagnoza olygomenorrhoea primari. mene interesuje da li je to normalno i bezazleno kao sto i moj dr.kaze? mene ipak owo zabrinjava

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da nije dobro jer vrlo vjerovatno imate produžene anovulacijske cikluse uzrokovane pcos-om.
Savjetujem endokrinološku obradu, hormone štitnjače te terapiju, vjerovatne oralne kontraceptive ili gestagene preparate.