Oskudnija menstruacija nakon kontracepcije

Nina505

Poštovani,

pila sam Belaru godinu dana, prestala u 5. mjesecu ove godine. Menstruacije su mi dolazile točno 28. dan, osim posljednje - nakon 26 dana. Zadnje 3 (za onu u 5. mjesecu se ne sjećam) su oskudnije nego prije kontracepcije i za vrijeme uzimanja iste (nisam primijetila da mi se baš smanjilo krvarenje dok sam uzimala tablete). Trajalo je 5-6 dana, a sada jedva 5 i upola je manje količinski, osim drugog dana kad je obilnije. Imam li razloga za brigu, je li to od kontracepcije?
Bila sam na ultrazvuku 13.5. zbog bolova u donjem dijelu trbuha, mislila sam da možda imam upalu jajnika, ali sve je bilo u redu. Bol je trajala 3 dana.
Zahvaljujem unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ciklusi su vjerovatno nakon prestanka uzimanja postali ovulacijski i ne traju tako dugo kao ranije.