Otvorenost u trudnoći

iznenađena

Poštovani doktore!
Imam pitanje vezano uz otvorenost u trudnoći.Ovo mi je treća trudnoća, 19 i pol tjedana. Na kontroli sa 16 tjedana nalaz je bio portio održana, cc uloživ za vršak prsta, uterus smekšan za am KČS poz sekrecija sluzava. Doktor nije ništa posebno napisao kao napomenu, kod pregleda mi je rekao da je sve dosta nisko, ali da je to normalno za treću trudnoću. S prve dvije trudnoće nisam imala tih problema, počela sam se otvarati zadnja dva tjedna. Zanima me jel bi se trebala posebno brinuti, jer zadnjih par dana osjećam pritisak. Na sljedeći pregled idem za tjedan dana.Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti za sada. Radi se o urednim opstetričkim nalazu za trećerotku.
Napravite cervikalne briseve i laboratorijsku obradu za svaki slučaj.