Ovulacija bez menstruacije

Miwe

Postovani,na redovnom ginekoloskom uzv mi je ustanovljeno da sam ovulirala,od toga je proslo14 dana i sada ocekujem menstruaciju.Zanima me dali lutealna faza uvijek mora trajati 14 dana ili ima iznimka i dali je moguce da mi menstruacija moze kasniti iako sam ovulirala a da nije u pitanju trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
lutealna faza uvijek traje 14 dana. Ultrazvučnim pregledom se ne može sa 100% sigurnošću odrediti kada je bila ovulacija.

Miwe

Ma nije mi tocno rekla da je bila ovulacija taj dan nego samo da sam ovulirala.evo menstruacije mi jos nema,pretpostavljam ako sam ovulirala da je trebala doc ili i tu moze doc do nekog poremecaja?nemam nikakve simptome trudnoce pa ne znam dal da napravim test

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je bila ovulacija, i prošlo je više od 14 dana, a nije došla menstruacija, svakako napravite test na trudnoću.