Ovulacija i lh trakice

nepoznata plava

Postovani doktore, imam jedno pitanje... Imam svaki mjesec ovulacije i i osjetim pikanje u jajniku. Znam da je lh pozitivna 24-36 sati prije ovulacije, ali ja nekad osjetim pikanje u jajniku i imam pozitivnu lh isti dan.
Npr prosli tjedan sam imala u srijedu pozitivnu trakicu za ovulaciju dopodne i tada sam osjetila to pikanje. Jel' ovulacija bila taj dan il' drugi dan? Znam da ne moze se bez pregleda znat ali zanima me u teoriji

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, razina LH hormona dosiže svoj maksimim 24 do 48 sati prije ovulacije (do 95IU/L). LH trakice pokazuju osjetljivost na 20 - 40IU/L, tako da će biti pozitivne dok razina hormona ne padne ispod te vrijednosti.

nepoznata plava

A ako je u srijedu znaci bila poz ta trakica u osjetila sam pikanje u jajniku, dal' je u cetvrtak popodne bio kasno za odnos ako zelim bebu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jajna stanica je sposobna za oplodnju 24 sata nakon ovulacije. Ako mislite da je u srijedu bila ovulacija, u četvrtak svakako nije bilo kasno za začeće.

nepoznata plava

Jos samo jedno pitanje: dal' je u slučaju trudnoce lh trakica pozitivna ili moze bit negativna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lh trakica nema veze sa trudnoćom. Jedini dokaz trudnoće je beta hcg iz krvi ili urina.