papa test br3

katarina

da li medazol vaginalete za mene i tablete medazol oralno za supruga riješavaju sve ove upale(u slučaju da se ne radi o klamidiji,anaer i aerob.bakterijama) uključujući i sve vrste gljivica koje su ustanovljene kod papa testa? i da li se mogu kombinirati tj da li se sudara vrsta terapije s diflucan tabletom,tj kada suprug popije medazol tablete da li smije uzeti i diflucan ?unaprijed hvala na odgovoru.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Medazol dakako ne rješava problem svih upalnih promjena kako u Vas tako ni u supruga. Ukoliko postoji sumnja na postojanje klamidijske, mikoplazmatske, ureaplazmatske i sl infekcije neophodno je učiniti ciljani cervikalni obrisak i provesti antibiotsko liječenje. Ukoliko postoji sumnja na gljivičnu (mikotičnu infekciju) ordinira se Diflucan koji trebate potrošiti i Vi i suprug. S obzirom da je Medazol pripravak koji ciljano djeluje na trichomonas, gardnerellu i sl dok ne sjeluje na gljivičnu infekciju ne može se očekivati uspješno saniranje gljivične infekcije nakon njegove primjene.