Papa test PAIII

Yoga

Pozdrav
Posetila sam ginekologa u privatnoj klinici i odradila papa test i kolposkopiju i otkriveni su mi kondilomi na oba zida vagine(ginekolog u bolnici nije to otkrio i ako sam pre 10tak dana bila kod njega ).
Nalaz papa testa je PA III,diskarioza,masa leukocita,razmaz inflamatornog tipa.Do sada mi je bila II grupa.
Kolposkopski nalaz - ektopija,jod negativno polje,atipicna vaskularizacija.
Stalno imam problema sa sekretom.Uplasena sam,nisam radjala,imam 27 god.Na sta ovo moze da ukazuje,Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno na infekciju HPV virusom. Napravite cervikalne briseve i bris na hpv-

.

Yoga

Kazite mi dal postoji razloga za strah posto je vec cetvrta grupa karcinom insitu i da li odstranjivanjem kondiloma stanje moze biti bolje?Koristim macmiror vaginalete.
Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za sada ne postoji panika. Napravite pretrage koje sam vam preporučio.

Yoga

U redu,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Yoga

Postovani,odradila sam danas ponovo pregled i papa test.Rezultati ce sutra.Doktorka kaze da se ektopija uvecala i da su se kondilomi prosirili i u izvestaju je rekla da su siljasti kondilomi. Nakon prethodnog papa testa koristila sam makmiror vaginalete i nije bilo pomoci.Sada mi je prepisala polyginax a nakon toga tipizaciju hpv.Zabrinuta sam jer sam videla njenu reakciju i nije htela nista da mi kaze pa me je sad strah da nije nesto strasno

Yoga

Zvala sam za rezultate papa testa.Doktrorka je rekla da je nalaz uredan II grupa.Stvarno sam bila uplasena videvsi sinocnu reakciju doktorke tokom pregleda.Sada tipizacija HPV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite HPV genotipizaciju za početak.

Yoga

Hocu.Mozete li mi reci sta znace oznake N76,A63,N78.Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala rodnice i anogenitalne bradavice.

Yoga

Evo mene ponovo.Odradila sam hpv tipizaciju,danas sam uzela rezultate.Na nalazu pise sledece.HPV iz brisa,Hybrid Capture Test,DIGENE pokazuje pozitivan HPV tipova 42,43,44- lezijama asocirani tipovi;45,51,52,56,58,59,68-srednji i visok rizik.Nije mi jasno koji od ovih tipova imam.Koliko je strasno i sta mi preporucujete,koju metodu za uklanjanje kondiloma,laser ili radiotalase ili neku od alternativnih metoda?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate sve te viruse nego neke od tih. To je grupno dokazivanje virusa. Preskupo bi bilo testirati sa svaki pojedini tip.
Ako imate kondilome vanjskog spolovila postoje više metoda liječenje ovisno o lokalizaciji, opsežnosti promjena i sl.
Svakako za početak en bi bilo loše premazivanje podofilinom ili aldara kremom.

Yoga

U pitanju su unutrasnji.Sta predlazete za unutrasnje,skidanje laserom ili radiotalasima ili pak prvo da se pokusa sa nekim papiloma vagitorijama ili biljnim pripravcima?Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ECG, laser svakako ili premazivanje cerviksa uz podofilin.

Yoga

Jos jedno sto me zanima i dali bi mi to preporucili da pre skidanja laserom pokusam etericnim uljima.Trazeci po internetu naisla sam na neke mesavine etericnih ulja za koje kazu da su delotvorne.
10 ml baznog ulja kantariona (macerat)
10 ml baznog ulja nevena (macerat)
25 ml baznog ulja tamanua
50 kapi eteričnog ulja ravensare (Cinnamomum camphora kemotip cineol)
20 kapi eteričnog ulja eukaliptusa (Eucalyptus polybractea kemotip kripton)
30 kapi eteričnog ulja čajevca (Melaleuca alternifolia kemotip terpineol-4)
10 kapi eterničnog ulja lavande (Lavandula officinalis)
5 kapi eteričnog ulja kadulje (Salvia officinalis)
Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete probati no sumnjam u uspjeh.

Yoga

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.