pecenje nakon spolnog odnosa

zabrinuta

Molim Vas da me uputite sto da radim,jer sam vrlo zabrinuta.Unatrag nekoliko dana prilikom odnosa osjecam peckanje u vagini,a neposredno nakon odnosa pecenje postane neizdrzljivo!Stidnica mi je natecena i crvena.Odmah odem pod hladni tus i to mi malo ublazi zarenje,a kod pisanja osjecam kao nozeve,uzasno pece!To stanje traje kojih sat,dva,i prestane.Drugih simptoma nemam,pa mi je to cudno,jer su svi simptomi vezani uz odnos i neposredno nakon njega.Da li to moze znaciti da se vratila klamidija od koje sam lijecena i izljecena prije pola godine,ili je posrijedi nesto drugo? Beskrajno hvala!!!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Pečenje nakon odnosa nije normalna pojava, a intenzitet Vaših subjektivnih tegoba svakako Vas upućuje na nužnost daljnje pretrage i mikrobakteriološku obradu cervikalnih briseva. Ove promjene mogu upućivati na akutnu spolno prenosivu bolest (klamidijska infekcija, aerbone ili anaerobna upala), te je sakako razlog da se obratite nadležnom liječniku koji će učiniti ginekološki pregled, briseve i Papa test. Ovakve se smetnje mogu javljati i kod uretritisa (koji se u starijoj literaturi i naziva uretritis/cistitis medenog mjeseca), te se u sklopu Vaše obrade može učiniti i laboratorijska pretraga urina (sediment) i urinolultura.

ivana*

Poštovani,

moj problem je sljedeći : Nakon svakog spolnog odnosa, koji traje max. 15min, osjecam peckanje na kraju mokrenja, i osjećaj punog mjehura je često prisutan, ponekad to prođe samo od sebe nakon par dana, a nekad mi dođe jaka upala mjehura, kada baš moram posjetiti doktora, i tražiti neke antibiotike. Koristimo kondom, i redovno mokrim prije i poslje spolnog odnosa.To me muči već nekih 7-8mj. U čemu bi mogao biti problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite urinokulturu. Moglo bi se raditi i o upali u rodnici, možda i trihomonasu izd.
Teško mi je ovako odgovoriti. Ja bih prvo napravio urinokulturu a dalje kao što sam napisao.

ivana*

Pravila sam urinokulturu prije par mjeseci, uzorak je bio sterilan, dali je to moguce zbog toga sto me već pomalo popuštala ta bol?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Urinokultura predstavlja sadašnje stanje. Što znači da ste ju radili i prišli tjedan.
Važno je da napravite sada.

hanibani

Poštovani peckanje nakon spolnog odnosa počela sam osjećati nakon što sam počela koristiti pilulu nisaam sigurna da to ima veze s time međutim ponekad ne svaki put nakon spolnog odnosa osjetim neugodno peckanje i piški mi se i onda kada otiđem piškiti strašno me peće kao da imam upalu mjehura i to prođe nakon 10 minuta max. Pokušavala sam shvatit u ćemu je problem mislila sam da mozda nisam bila dovoljno lubrificirana ali mislim da nije u tome stvar s obzirom da mi se to dešava i kada sam jako mokra. ponovit ću. ne svaki put.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o upali mjehura. Javite se liječniku obiteljske medicine za terapiju.

paranoican19

postovanje .. djevojka i ja smo imali odnos prije par dana i ona od tad evo vec 3 dana kada ide u wc da mokri osjeca kao peckanje .. ima osjecaj da mora jos mokriti a ustvari ne moze .. da li je moguce da sam joj tokom odnosa udario u mjehur ili nesto ?

hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali mjehura. Nek se javiti liječniku opće medicine.

paranoican19

hvala vam na odgovoru samo da napomenem tek nakon mokrenja osjeca peckanje ne tokom.. je li to upala mjehura?

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je tako je.

majaja13

Imala sam prvi odnos prije dvije sedmice, poslije toga me pece dok mokrim vec neko vrijeme i imam vrlo cest sekret zuckaste boje, javlja se povremeno peckanje i blagi svrab, veoma sam se uplasila jer sam bila veoma suva za vrijeme odnosa pa ne znam da li je to peckanje posljedica nepazljivog odnosa ili posljedica neke prehhlade ili upale mokracnih kanala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o gljivičnoj upali rodnice. Koristite Canesten vaginalete tri večeri i kremu za iszvana vi i partner.

majaja13

Izvinite na smetnji opet, imam jos jedno pitanje, da li se pomoci obicnog nalaza urina moze ustanoviti trudnoca?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

Dm0005

Poštovani,

Zbog obilnog iscjedka ginekologica mi je prepisala Polygynex vaginalete.Iskoristila sam 8 od 12 vaginaleta,te sam dobila menstruaciju i napravila pauzu. Za vrijeme te pauze sam imala spolni odnos te sam osjećala pecenje cijelo vrijeme.sutradan smo momak i ja ponovo pokusali ali tada nije ni došlo do penetracije zbog pecenja(koristili smo kondom ). Što bi mogao biti uzrok? Ovo mi se dosada nikad nije dogodilo. Da li upala još nije prošla ili je u pitanju spolna bolest ? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije u pitanju spolna bolest nego upala vjerojatno još nije prošla. Menstrualna krv pogoduje upali, tj. razmnožavanju bakterija i gljivica koje inače žive u rodnici u manjem broju. Kada se razmnože izazivaju simptome.

joanna.b

Poštovani,

Imam i ja pitanje slično kao do sada. Znači bol se javlja dan-dva nakon odnosa i prilikom i nakon mokrenja također. Tako da ne mogu definirati je li boli nešto u rodnici ili mokraćnim putevima. Ginekološki pregled obavila 2 puta, sve uredu, PAPA test uredu, nalaz urinokulture uredu, a mene i dalje tako boli.... Imate li savjet? Stvarno ne znam više kamo da idem..,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite cervikalne briseve na bakterije, mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju.